FlixBus od neděle navýší počty spojů do Liberce a Českého Krumlova, obnoví mostecký expres

25/08/2020

 

Tisková zpráva 25/8/2020

+ Se změnou jízdních řádů navýší autobusový dopravce FlixBus frekvenci spojů mezi Prahou a Libercem o dvě třetiny, bude jezdit až 27krát denně + Návrat „mosteckého expresu“: Třetina spojů FlixBusu mezi Prahou a Mostem bude začínat v Chomutově, cestující z Mostu se tak dostanou do Prahy o 35 minut rychleji

V rámci nedělní změny vnitrostátních jízdních řádů přichází s řadou novinek na svých autobusových linkách také zelený dopravce FlixBus. Častěji bude jezdit mezi Prahou a Libercem, na trase přidá zhruba 70 procent spojů týdně. Třetina spojů mezi Prahou a Mostem bude od neděle vyjíždět z Chomutova, což obyvatelům Mostu přinese rychlejší spojení s Prahou o 35 minut. Další autobusové spoje dopravce přidá i na trasu mezi Prahou a Českým Krumlovem.

Největší změna v jízdních řádech FlixBusu čeká cestující mezi Prahou a Libercem. Zelený dopravce zkrátí většinu spojů do zastávky Praha Černý Most a denně přidá až dvě třetiny spojů.

„Cestující mohou na Černém Mostě pohodlně přestoupit na žluté metro B, v centru Prahy jsou tak kvůli častým dopravním komplikacím na silnicích ještě rychleji než autobusem. Naše autobusy díky tomu ušetří hodinu času a můžeme tak zvýšit frekvenci spojů až na 27 denně,“ uvádí mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Většina autobusů FlixBus bude nově vyjíždět z Liberce i Prahy pravidelně téměř každou hodinu, odjezdy z Liberce jsou většinou naplánovány v půl, v opačném směru z Prahy pak ve čtvrt.

První ranní spoj z Liberce vyjede z autobusového nádraží v 5:30 od pondělí do soboty, v 6:30 denně, poslední večerní spoj pojede z Liberce do Prahy denně v 19:30 a 20:30 v pátek a neděli. První ranní spoje z Prahy odjedou z Černého Mostu v 7:15 od pondělí do soboty a v 8:15 každý den, poslední večerní pak denně v 19:15, od pátku do neděle v 21:15 a ještě také jen v pátek a neděli v 22:15 hodin.

Dva spoje budou zajíždět až na ÚAN Florenc, a to spoje v pracovní dny s odjezdem z Liberce v 7:30 a příjezdem na Florenc v 9:20 a každodenní spoje v 10:00 s příjezdem na Florenc v 11:55 hodin. V opačném směru budou odjíždět z Florence od pondělí do čtvrtka v 17:05 a 19:45 hodin.

Více spojů z Prahy do Krumlova a rychlejší spojení Prahy s Mostem

Třetina spojů FlixBusu mezi Prahou a Mostem bude od neděle vyjíždět z Chomutova, což obyvatelům Mostu přinese rychlejší spojení s Prahou o 35 minut. Doposud vyjížděly všechny zelené autobusy z Mostu a doba cesty do Prahy trvala bezmála dvě hodiny.

Rychlejší spoje budou v Mostě na ulici Rudolická směrem do Prahy zastavovat od pondělí do pátku v 7:45, od pondělí do čtvrtku v 15:45, v pátek v 16:05, v sobotu v 10:15 a 17:15 a v neděli v 11:15 a 18:35 hodin. Spoje zastaví také na zastávce 1. náměstí v Mostě. V opačném směru budou expresy do Mostu odjíždět z Florence od pondělí do pátku v 11:20, od pondělí do čtvrtku v 18:20, v pátek v 18:50, v sobotu v 12:50 a 19:50 a v neděli v 13:50 a 20:45 hodin.

O polovinu více spojů FlixBus začne od neděle jezdit i na vnitrostátní lince mezi Prahou a Českým Krumlovem, kde se nabídka navýší na 24 spojů týdně. Spoje podle nových jízdních řádů jsou již v prodeji v mobilní aplikaci a na webových stránkách dopravce. 

„Na palubě autobusů FlixBus zůstávají v platnosti bezpečnostní opatření tak, abychom zajistili bezpečný provoz a chránili naše zákazníky i řidiče. V souladu s nařízením vlády by měly být roušky od 1. září znovu povinné i během meziměstské přepravy na celém území republiky. Na většině mezinárodních spojů FlixBusu tato povinnost nepřestala platit ani v létě,“ dodává Čmielová.

Roušky a dezinfekce rukou je základ. Udržujte rozestupy, kde to jde

Již od jara jsou na dálkových autobusových spojích FlixBusu zavedená zvláštní bezpečnostní opatření. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Cestujícím je doporučeno cestovat s rouškou, od 1. září česká vláda plánuje zavést toto opatření u meziměstských autobusů jako povinné.

Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace.

Souhrn opatření má dopravce uveden na webových stránkách a cestující jej dostávají spolu s potvrzením rezervace jízdenky přes webové stránky nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Společnost i tak nadále apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí.

Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)