Nové přímé spoje do zahraničních destinací. FlixBusem od čtvrtka přímo do Rumunska, na Ukrajinu i chorvatské pobřeží

02/07/2020

 

Tisková zpráva, 1/7/2020

+ Autobusy od čtvrtka opět vyjedou do Rumunska, spojí tak Prahu a Brno s Temešvárem i Bukureští + Dopravce také obnoví spojení na Ukrajinu, čtyřikrát týdně tak propojí Plzeň, Prahu, Brno a Olomouc s Oděsou + FlixBus od 2. července obnoví také provoz mezi Prahou a Splitem, cestou zastaví v oblíbených letoviscích na chorvatském pobřeží

Zelené autobusy ve čtvrtek opět vyjedou z Temešváru do Prahy, v pátek pak vyrazí i opačným směrem. Od příštího týdne budou autobusy směrem do Rumunska jezdit každý týden od čtvrtka do pondělí v 7.40 z pražské Florence s příjezdem do cílové zastávky v Temešváru ve 21.40, cestou jsou naplánovány zastávky ve Vídni, ve Vídni na letišti, v Budapešti, na budapešťském letišti, v Segedínu a v Aradu. Dopravce tak nově spojí i Prahu přímo s letištěm ve Vídni a Budapešti. Směrem do Prahy vyjedou autobusy každý týden od středy do neděle v 8.25 z Temešváru s příjezdem do Prahy ve 20.50.

Od 3. července vyjedou autobusy dvakrát týdně také mezi Bukureští a Prahou a Brnem, odjezdy z Bukurešti jsou naplánovány každý týden v pátek a sobotu ve 3.45 ráno s příjezdem v 0.55 do Brna a ve 3.45 do Prahy. Cestou autobus zastaví v Ploješti, Sinaii, Brašově, Fagaraši, Sibini, Sebesi, Orastii, Devě, Lipově, Aradu, Budapešti a Bratislavě. Opačným směrem se autobusy vydají každé pondělí a úterý ve 21.20 z pražské Florence s příjezdem do Bukurešti ve 21.15.     

Od čtvrtka dopravce obnoví i spojení mezi Českou republikou a Ukrajinou, autobusy vyrazí oběma směry čtyřikrát týdně. Obnovená linka začne jezdit od 2. července a přímo propojí Plzeň, Prahu, Brno a Olomouc s ukrajinskou Oděsou na pobřeží Černého moře. Na cestu z Plzně se dopravce vydá každé pondělí, středu, pátek a neděli ve 14.00, v 16.15 pak z Prahy, v 18.55 z Brna a v 19.55 z Olomouce, příjezd do cílové zastávky v Oděse je naplánován na 20.05. Autobusy dále pojedou přes Krakov a na Ukrajině zastaví ve městech Lvov, Ternopil, Chmelnyckyj, Vinnycja a Umaň. Na cestu zpět z ukrajinské Oděsy dopravce vyjíždí každou středu, pátek, sobotu a neděli v 9.00 s příjezdem do Prahy v 10.50.

Od čtvrtka 2. července zelený dopravce opět spojí pětkrát týdně Prahu s oblíbeným chorvatským Splitem přímým nočním spojem. Z pražského Florence vyjedou autobusy od středy do neděle v 16.55 a cestou jsou naplánovány zastávky ve Vídni, Grazu, Mariboru, pak už autobus zastaví na chorvatském pobřeží, do Zadaru tak přijede v 6.05, do Biogradu na Moru v 6.35, do Pirovacu v 6.55, do Vodice v 7.10, do Šibeniku v 7.30, Trogiru v 8.40 a do cílové zastávky ve Splitu je příjezd naplánován na 9 hodin 10 minut. Na cestu zpátky do Česka pak autobusy vyrazí každý týden od čtvrtka do pondělí ve 21.10 ze Splitu, v 0.10 ze Zadaru s příjezdem do Prahy ve 13.45.

Od stejného data také FlixBus propojí nočními autobusy Prahu a České Budějovice s Lincem, Klagenfurtem, Bledem, Lublaní a italským Terstem. Směrem do Itálie se autobusy vydají každý týden od středy do neděle s odjezdem ve 21.55 z pražské Florence a od čtvrtka do pondělí v 0.05 z Českých Budějovic, do cílové zastávky v Terstu pak dorazí v 9.10. Opačným směrem pak autobusy vyjedou ve 21.10 z Terstu, příjezd do Českých Budějovic je naplánován na 6.25 a do Prahy na Florenc v 8.45.

„Cestující se od čtvrtka mohou dostat přímo na chorvatské pobřeží, k jezeru Bled i do přístavu v Terstu našimi nočními spoji, jejichž výhodou je, že za dvě noci cesty ušetří za ubytování a ráno se probudí v cílové destinaci. Jsme moc rádi, že se nám ještě před začátkem hlavních prázdnin podařilo rozšířit nabídku našich spojů,“ uvádí zástupkyně společnosti Jitka Schmiegerová. Cestování nočními autobusy bývá však náročné a tak dopravce přichází s tipy, jak si cestování nočními spoji usnadnit. Ve spolupráci s fitness trenérkou Martinou Hloupou radí cestujícím, jak si pohodlně v nočních autobusech sednout a jak se protáhnout, více informací najdete na www.flixbus.cz/zdravejsi-cesta.

Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)