FlixBus má skvělou zprávu pro české dovolenkáře! Spouští linku do Splitu a další spoje

14/06/2021

Tisková zpráva 14/06/2021

 

FlixBus ve čtvrtek 24. 6. otevírá pravidelné spojení z Prahy do Splitu. Linka bude k dispozicii 5 x týdně. Ve stejný den se rozjede zelený autobus také z české metropole do Krakova. O týden dříve, tedy 17. 6., bude zahájeno spojení Liberce s Berlínem a také linka z Vratislavi do Vídně se zastávkami na českém území v Ostravě, Olomouci a Brně.

 

Dobro došli!

Komfortní autobus se silnou wi-fi, zásuvkami na elekřin a pohodlnými sedadly bude z Prahy do  Splitu vyjíždět každý den od  středy do neděle v 16:55. Cestou má zastávky ve Vídni, Grazu, Mariboru, Zadaru, Biogradu na Moru, Vodici, Šibeniku a Trogiru. Ve Splitu cestující vystoupí deset minut po deváté ráno. Zpáteční spoj je k dispozici v pondělí a od čtvrtka do neděle s odjezdem ve 21:10 a příjezdem do Prahy v 13:45. Ze Splitu provozuje FlixBus spojení do několika desítek chorvatských destinací. Jednou denně míří brzký ranní spoj do letoviska Makarska, třikrát denně se lze s FlixBusem dostat do Dubrovníku. Pravidelná linka Praha – Split bude zahájena 24. 6.

 

Z Liberce do Berlína, z Vratislavi přes Moravu do Vídně

Ve čtvrtek 17. 6. budou spuštěny linky Liberec – Berlín a Vratislav – Vídeň. Liberecký spoj pojede pětkrát týdně a zajíždí také na nové berlínské letiště Flughafen Berlin Brandenburg.  Spoj z Vratislavy do Vídně má frekvenci 4x týdně, na polském území území zastavuje ještě v Klodsku, v ČR pak v Ostravě, Olomouci a Brně. Tato linka je pro cestující výhodným spojením s vídeňským letištěm.

Krakov není jen Wawel nebo Hlavní náměstí

Krakov je podle mnohých návštěvníků nejkrásnější město v Polsku. Okouzlující jsou např. zahrady kolem hradu Wawel nebo hradní podzemí ukrývající tajemného draka. Během toulání se uličkami kolem výstavních domů, nádherných paláců i impozantních kostelů, návštěvníkům určitě vyhládne a tak mohou využít množství restaurací i kaváren. Ti, co baží po umění, mohou navštívit unikátní muzeum japonské malby Manggha na břehu řeky Visly. Linka Praha – Krakov se rozjede 24. 6. a bude k dispozici 4 x týdně.

 

Tisková zpráva v pdf