Z východních Čech na Lipno, jízdenky na novou autobusovou linku koupíte i na FlixBusu

30/07/2020

 

Tisková zpráva 30/7/2020

+ Nová autobusová linka společnosti Enjoy Europe propojí Pardubice a Hradec Králové s Lipnem nad Vltavou, startuje 1. srpna a jezdit bude od pátku do neděle a ve státní svátky + Prodej jízdenek přes stránky Enjoy Europe a FlixBus – rozšíření nabídky vnitrostátních spojů pro zákazníky FlixBusu 

Největší evropský poskytovatel mobility FlixBus rozšiřuje s cestovní agenturou Enjoy Europe spolupráci v oblasti vzájemného prodeje jízdenek. Enjoy Europe od 1. srpna spouští svou první komerční autobusovou linku v Česku, která bude jezdit mezi východními Čechami a Lipnem nad Vltavou. Jízdenky je možné mimo jiné zakoupit na stránkách provozovatele přepravy Enjoy Europe i přes FlixBus. FlixBus díky tomu rozšíří nabídku vnitrostátních spojů a zastávek a svým zákazníkům nabídne další kombinace cestování po Česku.

„S cestovní agenturou Enjoy Europe spolupracujeme v oblasti prodeje jízdenek již od roku 2019. Skrze zavedení nové vnitrostátní linky můžeme spolupráci rozšířit. Věříme, že díky rozšířené nabídce oslovíme nové zákazníky ve východních Čechách a stávajícím zákazníkům tak přineseme nové možnosti cestování po Česku,“ uvádí Zdeněk Tesárek, vedoucí manažer společnosti FlixBus v oblasti rozvoje podnikání.

Enjoy Europe je česko-tchajwanská dopravní společnost a cestovní agentura, její první pravidelná linka vyjede v sobotu 1. srpna z Pardubic do Lipna nad Vltavou. Jezdit bude od pátku do neděle a ve státní svátky, z Pardubic odjede z autobusového nádraží v 5:44 a v Hradci Králové zastaví v 6:08. V Praze zastaví na Černém Mostě v 7:24 a na zastávce Roztyly v 7:58, dále pokračuje přes střední Čechy, České Budějovice a Český Krumlov. U vodní nádrže Lipno staví v Černé v Pošumaví, ve Frymburku a na konečnou do Lipna nad Vltavou přijede v 11:20 hodin. V opačném směru bude odjíždět v 12:30 v pátek a v 15:10 o víkendech.

„Tvorba jízdního řádu byla složitá. Jedná se o komerční linku, kterou chceme oslovit zejména tuzemské turisty a nabídnout jim jednoduché přímé spojení napříč regiony. Nejvíc by samozřejmě měla táhnout Šumava,“ uvádí jednatel Enjoy Europe Jan Veselý.

Na FlixBusu doposud přímé spojení mezi Pardubicemi a Prahou chybělo. Z Prahy jezdí zelené autobusy do jižních Čech jednou denně v rámci vnitrostátní linky do Českého Krumlova, v regionu dále staví řada mezinárodních linek FlixBusu. Přes Šumavu vede například mezinárodní spoj z Vratislavi do Salzburgu, který jezdí denně a staví v Horní Vltavici.

Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)