FlixBus opět navýší počet spojení mezi Prahou a Karlovými Vary

10/05/2021

Tisková zpráva 10/05/2021

FlixBus od poloviny května zdvojnásobí počet spojení do Karlových Varů. Týdenní počet spojů tak z 50 stoupne na 96. Posílení se týká především víkendových linek, kdy zelené autobusy využívají cestující, aby se vydali na výlet do Karlových Varů a jejich zajímavého okolí. Opačným směrem zase vyrážejí návštěvníci Prahy.

FlixBus posiluje spojení do Karlových Varů od pátku 14. května, reaguje tak na postupné zlepšování bezpečnostní situace v České republice i uvolňování podmínek jednotlivých aktivit. S ohledem na tyto faktory vzrůstá zájem cestujících o dopravní spojení.

Tip na nedělní výlet

Ranní nedělní spoj z Prahy do Karlových Varů odjíždí v devět z nádraží Florenc, staví i na Hradčanské, do cíle dorazí v 11:05. Po prohlídce centra a okolí se výletníci mohou vrátit zpět autobusem v 15:40 nebo v 17:00 hodin.

Karlovarští, kteří chtějí vidět českou metropoli nepřeplněnou turisty a naopak s otevřenou ZOO či možností podívat se na různé výstavy, mohou vyrazit v 8:20, zpáteční spoj z Florence odjíždí v 15:05 či 16:45.

Cena jízdenky začíná na 139 Kč, děti do 15 let mají na vnitrostátních linkách slevu 75 %.

Roušky a dezinfekce rukou je základ. Udržujte rozestupy, kde to jde

Již od jara loňského roku jsou v autobusových  spojích FlixBusu zavedená zvláštní bezpečnostní opatření. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující musejí mít nasazené respirátory. Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace. Společnost i nadále apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí.

 

Tisková zpráva v pdf