Oslavte MDŽ dámskou jízdou do wellnessu

05/03/2020

 

Tisková zpráva, 5/3/2020

Potřebujete si na chvíli odpočinout, ale nechce se vám cestovat do zahraničí? Vyrazte na wellness pobyt do českých luhů a hájů. Odpočinete si v bublinkových koupelích nebo soukromé sauně a na chvíli se oprostíte od každodenního stresu. Přinášíme vám pět tipů na ty nejlepší wellness pobyty u nás.

Karlovy Vary: Klidné prostředí lázeňského města i luxusní wellness

Jako první se nabízí vyrazit do Karlových Varů, známého lázeňského města v západních Čechách. Město bylo založeno ve 14. století Karlem IV. a podle pověsti jej nechal císař vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou.

Dnes vám Karlovy Vary nabízí největší koncentrací léčivých pramenů na světě. Poznejte účinky zdejší minerální vody prověřené od roku 1350 během některé z lázeňských procedur nebo se projděte jednou z početných městských kolonád a ochutnejte, kde pramení Becherovka.

Městské lázně ale nejsou to jediné, co v Karlových Varech objevíte. Pokud toužíte po soukromí, zamiřte do Cihelny, místní části Karlových Varů, která leží v malebném údolí řeky Teplá. Wellness a Golf Resort Cihelny vám nabídne jedinečný relaxační zážitek, díky velkoryse pojatému wellness centru, kde můžete setřást všechny starosti a načerpat novou energii. Nedílnou součásti Spa Academy je 11metrový bazén, vířivá vana i saunový svět s finskou, parní a bylinkovou saunou. Zasloužený odpočinek si pak můžete, ničím nerušeni, vychutnat v relaxační zóně nebo na slunečné terase s výhledem na tichý Slavkovský les.

Krkonošský Harrachov nabízí běžky, sjezd i pivní lázně

S trochou štěstí můžete wellness pobyt v Krkonoších spojit se zimními sporty. Vyrazte se proběhnout po upravovaných tratích na běžkách nebo sjeďte sjezdovky na Čertově hoře. Z Harrachova také stojí za to vyrazit k Mumlavskému vodopádu. Vodopády jsou dobře přístupné po modře značené trase od harrachovského autobusového nádraží kolem lesnického muzea Šindelka, a to pěšky, na kole a v zimě i na běžkách. Nedaleko vodopádů se nachází Mumlavská bouda - původně harrachovská hájovna, dnes výletní restaurace.

Při nepřízni počasí můžete přes den navštívit jednu z nejstarších skláren, která byla založena na počátku 18. století. Dodnes se tu tradičním způsobem vyrábí nejen luxusní nápojové a užitkové sklo, ale i křišťálové lustry. Při prohlídce navštívíte historickou brusírnu a muzeum skla, součástí komplexu je i minipivovar s restaurací, z níž lze přes prosklenou stěnu sledovat skláře při práci, a hotel s pivními lázněmi.

Hotel Centrum Harrachov nabízí své wellness centrum jak pro hotelové hosty, tak i pro všechny ostatní milovníky dobré relaxace. Čeká na vás bazén s protiproudem, masážními tryskami a vzduchovým hřibem, whirlpool, finská sauna a široká nabídka masáží. Pokud sem vyrazíte s přítelem nebo kamarádkami, můžete si objednat privátní wellness s lahví sektu za příznivé ceny. Do Harrachova se pak pohodlně dostanete zelenými autobusy FlixBus z Prahy s cenou už od 99 Kč, a nemusíte řešit, kdo usedne za volant.

Moravská perla: Lázně Luhačovice

Náš třetí tip bude známější spíš čtenářům z Moravy. Lázeňské město Luhačovice se nachází mezi Zlínem a Uherským Brodem a má více než 300letou lázeňskou tradici. Jsou největšími lázněmi na Moravě a patří mezi jedny z nejkrásnějších lázní v České republice. Místní přírodní léčivé minerální prameny řadí Luhačovice také mezi evropskou špičku, a to v lázeňské léčbě dýchacích cest. Jsou ideálním místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku.

Navštivte městské lázně nebo se ubytujte ve wellness hotelu Augustiniánský dům, který je držitelem ocenění Travellers' Choice od TripAdvisoru za rok 2019. Augustiniánský dům je vnímán jako průkopník v oblasti wellness a zdravého životního stylu. V souladu s touto myšlenkou vybudovali i Zahradu 6 smyslů, která má několik zastávek korespondujících s lidskými smysly. Nejedná se o klasickou komentovanou procházku, ale o originální meditační rituál, který je zasazen do míst kde odpočívali mniši Augustiniánského řádu. Hotelová zahrada je přístupná pouze ubytovaným hostům.

Wellness & spa centrum hotelu, přístupné i pro neubytované hosty, vás příjemně odpoutá od každodenních starostí a široká nabídka masáží, wellness procedur a rituálů umožní najít to nejlepší pro váš odpočinek v Luhačovicích.

Brno na maximum v Maximus Resort

U brněnské přehrady vznikl v roce 2012 Maximus Resort s rozsáhlým komplexem wellness. Dosyta si zde můžete užít saunového světa, termálních bazénů, vířivek i přírodního jezírka. Resort nabízí dva vnitřní a dva venkovní termální bazény. Ve vnitřní části se nachází whirlpool a relaxační bazén, který je průplavem spojen s venkovním termálním bazénem a vzniká tak 30 metrů dlouhý bazén. Venkovní bazén je otevřen za každého počasí, teplota vody se přizpůsobuje počasí.

V komplexu dále najdete 12 druhů vnitřních a venkovních saun včetně parních a Kneippových lázní. Ochladit se můžete hned několika způsoby: sprchou, kbelíkem studené vody, ve čtyřech ochlazovacích bazéncích či v blankytně modrém přírodním jezírku. K dispozici jsou dva fresh bary, pro regeneraci můžete využít vnitřní a venkovní odpočívárnu s krbem nebo venkovní relaxační zóny s lehátky.

Netradiční zážitek nabízí saunové noci plné speciálních ceremoniálů a show. Během večera navštívíte všech 12 druhů venkovních a vnitřních saun a zažijete koupání v termálních bazénech pod hvězdnou oblohou.

Privátní relaxační wellness najdete i v centru Prahy, s výhledem na Hrad!

Pro ojedinělý zážitek nemusíte ani vytáhnout paty z Prahy. Stačí se podívat, ve kterém hotelu nabízejí wellness zónu i pro veřejnost, domluvit se s kamarádkou a už máte na neděli skvělý plán! Jako tip se s vámi chceme podělit o M Spa v hotelu Emblem v Platnéřské ulici nedaleko Staroměstského náměstí. M Spa jsou božsky klidné relaxační lázně situované v nejvyšším patře hotelu. K dispozici vám bude finská sauna, pára a Kneippův chodník, relaxační místnost a střešní soukromá terasa a vířivka s úžasným výhledem přímo na Pražský hrad.

Jako správná Češka milujete pivo? Pak zkuste v Praze zajít do pivních lázní Original Beer Spa, keré jsou na TripAdvisoru jedním z nejlépe hodnocených lázeňských zařízení v České republice. Budete se koupat v ručně vyrobených vířivých kádích z dubu královského v přírodních extraktech, ze kterých se vaří české pivo Krušovice. Díky pivní koupeli dochází v těle k povzbuzení látkové výměny, uvolnění vnitřního i vnějšího napětí, únavy a stresu, vyplavení škodlivých látek z těla a tím i k dokonalému duševnímu i tělesnému odpočinku. A když dostanete žízeň, máte k dispozici neomezenou konzumaci piva.

TIP: Do českých regionů autobusy FlixBus

FlixBus nabízí nejrozsáhlejší meziměstskou síť čítající 400 000 denních spojů do více než 2500 destinací ve 30 zemích světa. Výhodou cestování autobusy FlixBus je, že máte po celou cestu k dispozici toaletu, extra místo na nohy, kvalitní Wi-Fi připojení i elektrické zásuvky. Na palubu autobusu si s sebou můžete bezplatně vzít jedno příruční zavazadlo a další kufr uložit do zavazadlového prostoru. Více informací na www.flixbus.cz.

Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)