FlixBus obnoví přímé spojení do Itálie a Švýcarska, zároveň expanduje do Pobaltí

08/07/2020

 

Tisková zpráva, 8/7/2020

+ Od čtvrtka dochází k obnovení spojení mezi Prahou, Českými Budějovicemi, Českým Krumlovem a italskými Benátkami + Čtyřikrát týdně dopravce také vyjede mezi Prahou a švýcarským Curychem, cestou je naplánováno několik zastávek v Německu + Navrací se také „UNESCO“ linka mezi Zlínem a Mnichovem, která vede přes čtveřici měst zapsaných na jeho seznamu + Dopravce zároveň oznámil expanzi do pobaltských zemí, první autobusy v Lotyšsku, Litvě a Estonsku vyjedou 16. července, již od 2. července zelené autobusy brázdí silnice ve Velké Británii   

Ve čtvrtek tak opět vyjedou zelené autobusy z pražské Florence do italských Benátek. Cestou jsou naplánovány zastávky ještě v Čechách v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, v Rakousku pak v Linci, Salzburgu, Villachu a v Itálii v Udine. Z Prahy vypraví dopravce své autobusy čtyřikrát týdně od čtvrtka do neděle v 9.00 z Florence, odjezdy z jihočeských měst jsou naplánovány na 11.15 z Českých Budějovic a 11.45 z Českého Krumlova, příjezd do cílové stanice v Benátkách je plánován na 20.25. Na cestu zpátky se autobusy vydají každý týden od pátku do pondělí v 10.00 z Benátek a do Českého Krumlova přijedou v 19.25, do Českých Budějovic ve 20.00 a do hlavního města ve 22.15.

Dopravce také od čtvrtka začne jezdit do Švýcarska, znovu tak propojí Prahu s Curychem. Pětkrát týdně budou autobusy vyrážet z pražské Florence, cestující  mohou počítat s odjezdy od středy do neděle v 9.00 s příjezdem do cílové zastávky v Curychu ve 20.30. Cestou je naplánováno několik zastávek v Německu, autobusy postupně zastaví v Řeznu, Ingolstadtu, Aichachu, Augsburgu, Ulmu, na stuttgartském letišti a Tübingenu. Při cestě na zpět je nutno počítat s odjezdy od čtvrtka do pondělí v 8.35 z Curychu, přičemž příjezd do Prahy je naplánován na 19.55. 

„Vidíme, že o mezinárodní cestování roste zájem, a tak jsme zase tento týden rozšířili nabídku našich spojení. Nově od čtvrtka nabízíme přímé spojení s Itálií i Švýcarskem. Jde tak o jedny z posledních zemí v dojezdové vzdálenosti, kam jsme doposud neobnovili přímé spojení z Česka,“ uvádí zástupkyně společnosti FlixBus Jitka Schmiegerová.

Poprvé po pandemii vyjede ve čtvrtek 9. července také přímé spojení mezi Zlínem a Mnichovem. Trasa vede přes Kroměříž, Brno, Třebíč, Telč, Jindřichův Hradec, Třeboň, České Budějovice a Český Krumlov, v Rakousku staví v Linci a v Německu v Mnichově. Linka si získala přízvisko UNESCO linka, neboť na trase jsou naplánovány zastávky hned ve čtveřici měst zapsaných na jeho seznamu.

Spoje budou vyjíždět ze Zlína od čtvrtka do neděle v 8.30, z Milíčova náměstí v Kroměříži odjedou v 9.15, z Brna v 10.15, z Českých Budějovic v 14:05 a do Mnichova je příjezd naplánován na 19.30. Ve směru z Mnichova budou spoje vyjíždět od pátku do pondělí v 8.15, z Českých Budějovic odjedou ve 14.00, z Brna v 17.55 a do cílové zastávky ve Zlíně dorazí v 19.25.

Dopravce po skončení pandemie také oznámil expanzi do dalších evropských států, nově zelené autobusy začnou jezdit v Litvě, Lotyšsku a Estonsku. Od 16. července FlixBus nabídne denní spojení ze všech tří pobaltských hlavních měst tedy Tallinu, Rigy i Vilniusu a dále z více než desítky nových destinací, kterými jsou například Kaunas nebo Pärnu, oblíbená letní destinace v Estonsku. Měsíc červenec je pro FlixBus i přes skončení pandemie ve znamení expanze, 2. července začaly jezdit zelené autobusy také ve Velké Británii.

 „S uvolněním restrikcí v mnoha evropských zemích budou lidé chtít začít opět cestovat za rodinou a přáteli, nebo za prací. Minulý rok jsme intenzivně pracovali na přípravě naší expanze do Velké Británie a pobaltských států, a tak ji nyní s hrdostí oznamujeme,“ říká André Schwämmlein, generální ředitel FlixBusu.

Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)