Cestování na Anifilm nikdy nebylo jednodušší

16/06/2021

Tisková zpráva 16/6/2021

 

FlixBus navazuje na loňskou spolupráci s mezinárodním festivalem animovaných filmů Anifilm v Liberci. Tématem letošního ročníku je Planeta A a festival se zaměřuje na život na Zemi ve všech jeho podobách. Hosté festivalu mohou využít výhodné spojení zelenými autobusy, které jezdí několikrát denně na pravidelných linkách mezi Prahou a Liberecem.

 

„Tématem letošního ročníku Anifilmu je život na Zemi, příroda a životní prostředí,“ upřesňuje ředitel FlixBusu CZ/SK Pavel Prouza a dodává: „A to jsou i pro nás klíčové faktory, FlixBus se na rozdíl od ostatních poskytovatelů hromadné přepravy soustředí na tzv. green mobility, tedy trvalou udržitelnost dopravy v souvislosti s jejím vlivem na životní prostředí. Naši flotilu tvoří pouze nejmodernější a tím pádem k ovzduší nejohleduplnější vozy. Letos jsme se jako součást skupiny FlixMobility navíc přihlásili ke globální kampani „Time for Climate Action“ jejímž cílem je redukce emisí CO2 a uhlíková neutralita do roku 2030.“

FlixBus, poskytuje akreditovaným účastníkům slevu na jízdné ve výši 20 Kč. Cestující na trase mezi Prahou a Libercem mohou potkat autobus, jehož zadní část bude opatřena velmi originálním vizuálem ze studia Oz Animation, které tvoří moravsko-izraelská animátorská dvojice Eliška a Lee Ozovi. Oz Animation vymysleli a realizovali vizuální podobu celého festivalu.

 

Ideální spojení mezi Prahou a Libercem

FlixBus představuje ideální přepravu mezi Prahou a Libercem. Ve všední dny nabízí sedm spojů denně. V sobotu dokonce osm a v neděli devět pravidelných linek. Většina autobusů odjíždí ze zastávky na Černém Mostě (stanoviště 4), některé vyjíždějí z ÚAN Florenc. Cena jízdenek začíná na 89 Kč.

Tisková zpráva v pdf