20 nejoblíbenějších destinací v síti FlixBusu v roce 2019. Stihli jste je navštívit?

13/01/2020

 

Tisková zpráva, 13/1/2020

Nepodařilo se vám odškrtnout vše, co jste měli na vašem seznamu cestovatelských přání pro rok 2019 sepsané? Nevadí, přinášíme vám několik tipů, kam se vypravit ještě teď v zimě. Globální autobusový dopravce FlixBus připravil přehled těch nejpopulárnějších destinací, které cestovatelé na jeho spojích v loňském roce navštívili. V seznamu TOP destinací v síti FlixMobility, jejíž zelené autobusy a vlaky vloni využilo přes 62 milionů cestujících, jistě objevíte i pár překvapivých inspirací. Pro rok 2019 vedou žebříček velká evropská města jako Berlín, Paříž, Mnichov, Hamburk nebo na pátém místě naše Praha.

Užijte si metropole v zimě, vyhnete se davům a ušetříte

Podle loňské zprávy Global Destination Cities Index Report je Paříž s více než 19 miliony návštěvníky třetí nejoblíbenější destinací na světě. Není divu, výlet do města lásky je vždy dobrý nápad. V Paříži je toho tolik, co musíte vidět! Proč nezačít procházku u Place de la Concorde na Champs-Élysées a dojít až k Vítěznému oblouku? Zde pak odbočte směrem k le Palais du Trocadéro, odkud budete mít jedinečný výhled na pařížskou ocelovou dámu, Eiffelovu věž. Vydejte se do Paříže přímým nočním spojem FlixBusu v pátek večer a užijte si plné dva dny pravé zimní atmosféry v hlavním městě Francie.

I další ze seznamu, Berlín, toho v zimě má dost, co nabídnout. Zážitek ze Saunafloß (saunového voru) může být skutečným vrcholem vaší cesty. Na doslova plovoucí sauně si užijete tepla a přitom se pokocháte výhledem na řeku. Pro všechny milovníky kina může být neobvyklým zážitkem návštěva vintage divadla Babylon, které promítá jak nové pecky, tak i filmy doprovázené živým orchestrem. FlixBusem se do Berlína dostanete z více než 450 destinací v Evropě, jen z Česka máte možnost výběru skoro z desítky měst na přímém spoji.

Skokani 2019: Mezi TOP 20 evropské destinace patří Drážďany i Krakov

Varšava se dlouhodobě řadí mezi přední cestovatelské metropole v Evropě. V roce 2019 však zákazníci FlixBusu považovali za turisticky atraktivní i další města v Polsku, jako například Krakov. Ten nabízí některé skryté skvosty jako Tytano Dolne Młyny, takové město ve městě, nebo solný důl Wieliczka. Tytano je oblast o rozloze 5 000 m² plná galerií, módních butiků, coworkingových kanceláří, kaváren a hospod - vše v komplexu budov bývalé tabákové továrny. Můžete si tady užít koncerty, workshopy, představení a výstavy, a to vše v naprosto jedinečném prostředí.

Od návštěvy atraktivních solných dolů ve Wieliczce vás z Krakova dělí jen krátký přejezd FlixBusem, ceny jízdenek začínají na 25 Kč a cesta trvá 40 minut. Až dorazíte do Wieliczky, čeká na vás opravdu pohádková ledová (solná) krajina.

Drážďany patří mezi jedno z největších překvapení v žebříčku. Češi Drážďany milují zpravidla během adventních trhů, kam jich každoročně zamíří desítky tisíc. Ovšem Drážďany jsou atraktivní turistickou destinací i po celý zbytek roku. Řadí se mezi jedno z mnoha východoněmeckých měst, kde stále můžete pozorovat dozvuky NDR. Ti, kteří si vždy přáli usednout za volant dnes již kultovního vozu Trabant, si svůj sen mohou splnit díky Trabi Safari. Po prohlídce města můžete večer zakončit v jedné z četných restaurací nebo barů.

Celý žebříček TOP 20 destinací FlixBusu za rok 2019:

1) Berlín

2) Paříž

3) Mnichov

4) Hamburk

5) Praha

6) Vídeň

7) Řím

8) Frankfurt n. M.

9) Milán

10) Amsterdam

11) Brusel

12) Stuttgart

13) Lyon

14) Varšava

15) Kodaň

16) Krakov

17) Drážďany

18) Kolín n. R.

19) Budapešť

20) Vratislav

Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)