§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Dálkovým autobusem na ty nejhezčí vánoční trhy roku 2017

Autobusové spoje na vánoční trhy

Oblíbené vánoční trhy

Když se začnou zkracovat dny a ve vzduchu začíná být cítit chlad, neznamená to pouze, že je čas na nákup zimních kabátů a vlněných ponožek. Je to také čas, kdy se můžeme začít těšit na svařák, pražené mandle a vánoční atmosféru! U nás v Mnichově skončil Oktoberfest a my už plánujeme, kam vyrazíme na vánoční trhy – a vy můžete jet s námi. Letos poprvé si můžete užít výlet bez stresu, autobusy FlixBus vás spolehlivě a levně dovezou do mnoha evropských měst s těmi nejpohádkovějšími vánočními trhy.

Abychom vám pomohli s výběrem, připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších vánočních trhů, které jsou ideální pro výlet dálkovým autobusem:

Vánoční trhy ve Vídni

Vánoční trhy ve Vídni

Vídeň každoročně hostí několik vánočních trhů, tím nejproslulejším je ale historický vánoční trh na radničním náměstí („Rathausplatz“) v centru města. Návštěvníci si tak mohou užít vánoční atmosféru a stánky s ručně vyrobenými ozdobami a tradičními rakouskými specialitami ve stínu jedné z nejkrásnějších evropských radnic.

Kde: Rathausplatz
Kdy: 17. listopadu – 26. prosince 2017
Otevírací doba: denně od 10:00 do 21:30
Více informací: Jízdní řády autobusů do Vídně

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní

Vánoční trhy v Drážďanech

Váno?ní trhy v Drážďanech

Ani v Drážďanech se nemusíte spokojit s návštěvou jednoho vánočního trhu. Nejznámějším drážďanským trhem je Striezelmarkt, který je považován za jeden z nejstarších v celém Německu. Stejně tak oblíbeným je pouze pár minut chůze vzdálený vánoční trh u nově zrekonstruovaného kostela Frauenkirche, který vede k malebné uličce Münzgasse, a tou můžete projít až na břeh Labe, odkud je krásný výhled na panorama starého města.

Kde: Dresdner Striezelmarkt a Weihnachtsmarkt an der Frauenkirche
Kdy: 29.11.  – 23.12. 2017
Otevírací doba: denně od 11:00 do 22:00

Na druhém břehu Labe se nachází další trh „Augustusmarkt“, který ale místní nazývají „Weihnachtsmarkt am Goldenen Reiter“ podle zlaté sochy na okraji trhu. Malý tip, Augustusmarkt vám nabídne vše, co k dobrému vánočnímu trhu patří a jako bonus nebývá obvykle tak přelidněný, jako ostatní trhy.

Kde: Augustusmarkt
Kdy: 30.11. – 23.12. 2017
Otevírací doba: denně od 11:00 do 21:00

Více informací: Jízdní řády autobusů do Drážďan

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní
 

Vánoční trhy v Norimberku

Vánoční trhy v Norimberku

Vánoční trh v Norimberku patří se svými přibližně dvěma miliony návštěvníků ročně k největším německým trhům. „Christkindlesmarkt“ v Norimberku je speciální nejen proslulými norimberskými perníčky, ale také díky tradičnímu punči s hořící cukrovou homolí „Feuerzangenbowle“, který je podáván z kotle o objemu 9 000 litrů. Až pojedete do Norimberku s rodinou nebo kamarády, zarezervujte pro všechny jízdu autobusem FlixBus, jedině tak nebude nikdo muset řídit a všichni si budou moci užít originální norimberský punč!

Kde: Hauptmarkt Nürnberg​
Kdy: 1.prosince – 24. prosince 2017
Otevírací doba: denně od 10:00 do 21:00 (24.12.2017 pouze do 14:00)
Více informací: Jízdní řády autobusů do Norimberku

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní

 

Vánoční trhy v Mnichově

Vánoční trhy v Mnichově

V Mnichově všichni znají krásný vánoční trh na náměstí Marienplatz, který rozhodně stojí za vidění, pokud jste v Mnichově v adventním čase poprvé. Pro pokročilé návštěvníky bavorské metropole doporučujeme návštěvu středověkého vánočního trhu („Mittelaltermarkt“) na náměstí Wittelsbacher Platz. Pokud se vám při představení kejklířů, umělců a minesengrů předvádějících celý den své dovednosti udělá zima, můžete se ohřát při ohňové show nebo v místní krčmě. Zábava je zde v plném proudu, dokud krčmář nenalije poslední rundu a ponocný nezavře na noc brány.

Christkindlmarkt am Marienplatz
Kde:
Marienplatz
Kdy: 27. listopadu – 24. prosince 2017
Otevírací doba: po – so od 10:00 do 21:00, ne od 10:00 do 20:00

Weihnachtlicher Mittelaltermarkt
Kde: 
Wittelsbacher Platz
Kdy: 27. listopadu – 23. prosince 2017
Otevírací doba: denně od 11:00 do 20:00

Více informací: Jízdní řády autobusů do Mnichova

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní

 

Navštivte také...

Vánoční trhy v Berlíně

Vánoční trhy v Berlíně

Berlín svým návštěvníkům nabízí mnohem víc, než jen vůni pečených kaštanů a tradiční vánoční atmosféru. Kromě klasických trhů na náměstí Alexanderplatz, Gendarmenmarkt nebo u netradičně osvětleného zámku Charlottenburg můžete o druhém prosincovém víkendu navštívit bývalou teplárnu „Kraftwerk“. Zde se každoročně koná Holy Shit Shopping Designmarkt, kde seženete netradiční vánoční dárky pro celou rodinu i přátele.

Kde: Alexanderplatz
Kdy: 27. listopadu – 26. prosince 2017
Otevírací doba: denně od 10:00 do 22:00 (24.12.2016 pouze do 14:00)
Více informací: Jízdní řády autobusů do Berlína

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní

Vánoční trhy v Bratislavě

Vánoční trhy v Bratislava

Vánoční trhy v Bratislavě jsou tradičně zahájeny rozsvícením vánočního trhu na Hlavním náměstí, kde na návštěvníky čeká 70 stánků. Kromě vánočních specialit, které známe z trhů v České republice, vám nabídne Bratislava také celou řadu slovenských dobrot. Vyzkoušejte višňový nebo rybízový svařák a k němu si zakousněte sladké či slané lokše, poplamúchy nebo si vyberte z několika druhů štrůdlů. Po jídle je pak čas na sport – před slovenským Národním divadlem na nedalekém Hviezdoslavově náměstí je velké kluziště, kde si můžete půjčit brusle a zabruslit si jenom za pár eur.

Kde: Hlavné námestie, Františkánske námestie a Primaciálne námestie
Kdy: 24. listopadu – 22. prosince 2017
Otevírací doba: ještě není známá
Více informací: Jízdní řády autobusů do Bratislavy

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní

Vánoční trhy Chemnitz

Vánoční trhy v Chemnitz

Návštěvu Norimberku, Mnichova i Drážďan už máte za sebou a do Berlína se vám to zdá daleko? Nechte se překvapit chemnitzským vánočním trhem! V roce 2014 zvítězil Chemnitz v soutěži „Best Christmas City“ a byl tak prohlášen nejhezčím vánočním městem Německa. Můžete se o tom přesvědčit osobně – za 2 hodiny a 40 minut pohodlně autobusem FlixBus. A cena? Již od 9€!

Kde: centrum města vedle radnice
Kdy: 1. prosince – 23. prosince 2017
Otevírací doba: denně od 10:00 do 21:00 (01.12.2017 od 16:00 do 21:00, 23.12.2017 od 10:00 do 20:00)
Více informací: Jízdní řády autobusů do Chemnitzu

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní

 

Vánoční trhy Marienberg

Vánoční trhy v Marienbergu

Menší, ale o to sympatičtější vánoční trh pořádá německé městečko Marienberg, které leží asi 13 kilometrů od české hranice. Vánoční trh v Marienbergu je specifický svými stánky s tradičními krušnohorskými uměleckými předměty a specialitami. O hudební kulisu se každodenně starají místní hudebníci a pěvecké sbory. Návštěva Marienbergu je vhodná i s dětmi, z Prahy dojede celá rodina autobusem za necelé dvě hodiny a na děti tam bude čekat pravý německý „Weihnachtsmann“.

Kde: centrum města
Kdy: pravděpodobně od 29. listopadu do 22. prosince 2017
Otevírací doba: denně od 11:00 do 19:00
Více informací: Jízdní řády autobusů do Marienbergu

Jízdenky již od 179 Kč - Rezervujte nyní

Zpět na přehled všech tipů