Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Romantický víkend ve dvou

Romantický víkend ve dvou
Zpět na přehled všech tipů

Evropa je plná krásných romantických míst a mnohá z nich teď můžete navštívit jedním z našich autobusů! Ať se chcete procházet ruku v ruce romantickým starým městem, užít si klid a pohodu někde v horách nebo relaxovat ve wellness centru, autobusy FlixBus vás v mžiku dovezou do těch nejromantičtějších evropských destinací.

 

Přečtěte si více o údolí Rýna

Údolí Rýna je perfektním místem pro romatický výlet pro dva. Údolí je poseto starými městy, nádhernými hrady a zámky, kouzelnými vesničkami a vinicemi, které jsou zasazeny do nejmalebnější německé krajiny.

Oblast středního toku Rýna je tak unikátní a důležitá, že byla v roce 2002 zařazena do světového kulturního dědictví UNESCO. Proč si neproplout údolí Rýna na lodi a neužít si na palubě skleničku místního ryzlinku? Ale pozor kolem městečka St. Goar, kde podle legendy můžete slyšet sirénu Lorelei, která má moc svým zpěvem okouzlit proplouvající námořníky, až ztratí kontrolu nad lodí a ztroskotají ve skalách. Pokud něco takového nechcete riskovat, i na souši se vám nabízí mnoho romantických aktivit. Můžete si vybrat z celé řady turistických stezek a tras, jako například Rheinburgenweg či Rheinsteig nebo jen relaxovat v jedné z místních restaurací s dechberoucím výhledem.

Města podél řeky se také vyplatí navštívit. Svůj romantický víkend můžete začít cestou autobusem do jednoho z měst podél řeky, například do Mohuče, Koblenze nebo Bonnu a zahájit své rýnské dobrodružství prohlídkou města.

Autobusy FlixBus do Mohuče, Koblenze a Bonnu.

 

Přečtěte si více o Budapešti

Víte, že je Budapešť známá jako Paříž východu? Na rozdíl od Paříže si ale v ulicích, kavárnách a restauracích hlavního města Maďarska budete moci užít jeden druhého bez všudypřítomného davu turistů. Vyjeďte si autobusem do Budapešti a prožijte jedinečný víkend ve dvou!

Začněte den společnou snídaní v New York Café, krásné kavárně s romantickou atmosférou. Kavárna je umístěna ve 120 let staré budově, kde si budete připadat jako královský pár. Po šálku kávy nebo sklence šampaňského se běžte podívat do muzea výtvarných umění. K obědu si nakupte zásoby na místním trhu (maďarsky „Nagycsarnok“) a udělejte si piknik v městském parku Városliget, kde také můžete později navštívit zámek Vajdahunyad. Pokud budete mít štěstí, bude se v parku právě konat jedna z četných sezónních akcí.

Večeři si naplánujte v jedné z mnoha restaurací podél řeky Dunaje. Budete si tak moci užít nejen vynikající místní speciality, ale po setmění na vás také čeká jedinečný výhled na osvětlené panorama města.

Romantické pohoří Harz

Přečtěte si více o pohoří Harz

Přemýšleli jste někdy, jak by asi vypadal pohádkový les ve skutečném životě? Národní park pohoří Harz má tak blízko k romantické pohádce, jak jen si dokážete představit. Městečka a staré hrady, krásná údolí a hory schované v nekonečném lese, to vše činí z této oblasti ideální místo pro páry, které si chtějí o samotě vychutnat chvilku klidu.

V létě je národní park vhodný pro pěší turistiku, cykloturistiku a relaxaci v jednom z mnoha wellness center. V zimě můžete vyrazit na lyže, běžky, sáňky nebo brusle nebo navštívit místní vánoční trhy. Nicméně romantická krajina národního parku Harz má své kouzlo ve všech ročních obdobích.

Nejvyšší hora pohoří Harz, hora Brocken, je oblíbeným místem pro rej čarodějnic. Ale nebojte se, slétají se sem jenom jednou ročně na 30. dubna. Po zbytek roku je hora klidným místem, kam můžete buď vyjít pěšky nebo vyjet parním vláčkem z města Wernigerode – obě možnosti mají něco do sebe. Místní parní vlak je také vhodný pro cestování po okolí. Autobusem FlixBus tak můžete přijet do jedné z našich destinací (níže) a místním vláčkem pak procestovat zbytek oblasti.

Autobusem FlixBus můžete dojet do: Bad Harzburg, Blankenburg, Goslar, Osterode am Harz, Quedlinburg, Wernigerode.

Přečtěte si více o Heidelbergu

Německo ve své nejromantičtější podobě! Na první pohled vás okouzlí výhled na centrum města s nespočtem věží a věžiček, starým mostem (Alte Brücke) a především impozantním heidelberským zámkem. A to vše autobusem již od romantických 30€!

Heidelberg byl domovem mnoha slavných básníků, umělců a i dnes je oblíbený u slavných osobností. Heidelberg je také nejstarší německé univerzitní město, jehož univerzita od svého založení v roce 1386 hostila mnoho prominentních vědců a akademiků. Ve městě si můžete projít mnohé parky, muzea, výstavy anebo navštívit jeden z četných festivalů a koncertů. Nechte se inspirovat romantickou atmosférou tohoto překrásného města!

Doporučujeme zajít do Joe Molese’s diner, kde si můžete dát vynikající pastrami sandwich a poté si koupit pár sladkostí v cukrárně Heidelberger Zuckerladen nebo luxusní pralinky, koření a oleje v oblíbené L’Épicerie. Heidelberg je ideální destinací pro ty, kteří chtějí prožít romantický víkend ve dvou!

Přečtěte si více o Rujáně

Rujána, u nás známá starším generacím jako destinace socializmu, je největší ostrov v Německu, který rozhodně stojí za vaši pozornost. Pokud chcete se svou láskou strávit romantickou dovolenou na široké písečné pláži a objevováním krásné přírody, tak je Rujána pro vás tím pravým.

Rujána, někdy přezdívaná svatební ostrov, vás oba okouzlí svými bílými písčitými plážemi a borovými lesy, skalami i místní architekturou. Mezi nejoblíbenější aktivity na ostrově patří pěší turistika, plachtění, kajaking a potápění, ale také wellness, výlety na lodi a návštěva národního parku. Nezapomeňte si košík na piknik a připravte si romantické pohoštění v přírodě!

Mezi nejoblíbenější turistické cíle na Rujáně patří pláže mezi Altenkirchen a Juliusruh a také pláže o něco dále na východě mezi Sassnitz a Göhren. Za návštěvu stojí i mys Arkona nebo národní park Jasmund se svými bílými křídovými útesy. A co je nejlepší, autobusem dojedete z Prahy do Bergen na Rujáně za půl dne už od 33€!

Autobusem do romantické Paříže

Přečtěte si více o Paříži

Paříž, nejromantičtější město nejen v Evropě, ale možná i na celém světě. Páry z celého světa zde chtějí strávit nezapomenutelný čas. Paříž ale nabízí mnohem víc, než jen žádost o ruku pod Eiffelovkou a pověšení zámku na zábradlí Pont des Arts. My vám prozradíme víc!

Co navodí romantickou atmosféru lépe než skvělé jídlo, které také přináší nostalgické vzpomínky? Pokud s láskou vzpomínáte na film od Walta Disneye Lady a Tramp, v Paříži můžete sami prožít scénu se špagetami právě v té uličce, kde si užívali společnou večeři i psí hrdinové filmu. Tato ulička se jmenuje Rue du Faubourg Saint-Antoine, podobných je ale ve městě nespočet. Vyhlášené jsou restaurace podávající ústřice, které doporučujeme i proto, že je tento pokrm známé afrodiziakum. Malý tip, bistro L’Ecailler du Bistrot na Rue Paul Bert podává ty nejlepší ústřice v Paříži.

Pokud chcete prozkoumat pařížskou přírodu, zamiřte do exotického Parc des Buttes Chaumont, v jehož zákoutích najdete vše od vinic po vodopády. Projděte se tímto parkem s magickou atmosférou a rozhodně nezapomeňte vyjít na dominantu parku, 30 metrovou skálu, odkud si můžete užít krásný výhled a dát si skleničku francouzského vína. Dobrodružnější páry si mohou pronajmout Vespu a projet si uličky Montmartru – skútry obvykle stojí kolem 45€ za den.

Romantika v Paříži jedině autobusem


Rezervujte si romantický víkend již nyní!Zpět na přehled všech tipů