Autobusem FlixBus na letiště

Autobusem FlixBus na letiště


Denní autobusové spoje na letiště již od 125 Kč!

Cestování autobusem FlixBus má mnoho výhod – rozsáhlá síť spojů po celé Evropě, moderní pohodlné autobusy, bezplatná Wi-Fi na palubě… Máš ale pravdu, když budeš namítat, že pro cestování po světě, například do New Yorku, Dubaje nebo na Havaj, nejsou autobusy tvou nejlepší volbou. Jízda autobusem z Prahy do New Yorku by ti zabrala zhruba 65 hodin, a to nepočítáme povinné pauzy našich řidičů (bezpečnost především!), dopravní zácpy a fakt, že by autobus asi nepřežil kontakt s Atlantickým oceánem. Autobusy stejně rychlé jako letadla zatím nemáme, a proto jsme pro tebe připravili jinou skvělou nabídku. V naší síti máme teď časté cenově dostupné spoje do 10 předních evropských letišť, ze kterých můžeš navštívit všechny kouty světa!

Co to pro tebe znamená? Už se nemusíš při cestování omezovat na své nejbližší letiště, ale můžeš si vybrat tu nejlevnější letenku nebo nejpohodlnější let bez přestupů a my se postaráme o tvůj transfer na letiště. Žádné drahé poplatky za parkování. Žádné starosti se zavazadly – podívej se na naše podmínky přepravy zavazadel. Žádný stres!

Víš, že je každoročně v letadlech až 237 milionů prázdných nevyužitých sedadel? To zní jako příležitost pro častější cestování letadlem v roce 2016 – stačí si zarezervovat letenku a vyjet autobusem za tvým dalším dobrodružstvím!

Letiště Frankfurt nad Mohanem

Frankfurtské letiště je jedním z největších a nejfrekventovanějších letišť v Evropě, a proto se můžeš spolehnout na jeho širokou nabídku letů do celého světa. Letiště se nachází v srdci Německa, přibližně 12 kilometrů od Frankfurtu.

Terminál 1, starší a větší z obou frankfurtských terminálů, slouží k provozu letů Lufthansy a dalších členů Star Alliance. V přízemí Terminálu 1 jsou umístěny přílety, takže pokud se chystáš na letišti někoho vyzvednout, rozhodně se s nimi nemineš. Check in, bezpečnostní prohlídka a odlety jsou v prvním patře. Menší, ale stejně důležitý Terminál 2 provozuje lety především aliancí Oneworld a Skyteam.

Protože je letiště dost velké, nabízí tak poměrně pestrou paletu služeb; od neodmyslitelných duty-free obchodů až po svatební kapli. Nestihl ses nechat ostříhat před důležitou obchodní schůzkou? Zapomněla jsi z dovolené poslat pohled babičce? Tady můžeš své resty dohnat! A pokud se svou drahou polovičkou chcete zvěčnit svou lásku ihned po romantické dovolené (anebo klidně i před ní), můžete se nechat oddat přímo zde na letišti!

Umístění autobusové zastávky

FlixBus má na letišti Frankfurt dvě autobusové zastávky. Jedna je u Terminálu 1 na parkovišti P36 a druhá je přímo vedle vchodu do Terminálu 2. Nezapomeň si zkontrolovat na letence, ze kterého terminálu odlétáš! Ale žádný strach, jestli omylem přejedeš zastávku na svém terminálu, můžeš jednoduše nasednout na bezplatný Skytrain, který každých pár minut spojuje oba frankfurtské terminály.

Adresa

Autobusová zastávka Terminál 1: Hugo-Eckener-Ring, 60549 Frankfurt Flughafen

Autobusová zastávka Terminál 2: Frankfurt Flughafen, 60549 Frankfurt am Main

Oblíbené spoje na letiště Frankfurt

 

Letiště Mnichov


Kromě toho, že je druhým největším letištěm v Německu a tudíž nabízí letecká spojení do mnoha zajímavých destinací, je letiště Mnichov také moderní, dobře organizované, čisté a orientované na pohodlí a spokojenost cestujících. Přes svou velikost je dobře označené, a proto se zde snadno zorientuješ. Letiště Franze Josefa Strausse se nachází přibližně 32 km severně od Mnichova a je jediným mezinárodním letištěm ve městě. Neoficiálně je někdy letiště Memmingen (více informací níže) označováno jako Mnichov Západ (München West), to ale pouze proto, že slouží jako nízkonákladová alternativa mnichovskému mezinárodnímu letišti.

Když přehlédneš všechny přílety a odlety letadel, uvidíš, že je letiště Mnichov v podstatě velké nákupní centrum s výběrem dobrých restaurací a širokou škálou služeb. Samotné nákupy tě zabaví na několik hodin a až přijde čas na něco k snědku, budeš mít problém vybrat si jenom jednu restauraci. Až tě nákupy začnou nudit, můžeš si snadno najít jednu z relaxačních zón a schovat se v překvapivě pohodlném Napcabu, připojit se k bezplatné neomezené Wi-Fi a odpočinout si.

Mnichovské letiště je také velice aktivní, pokud jde o nabídku volnočasových aktivit. Kdo se zajímá o chod letiště, může se zúčastnit buď 50 nebo 90 minutové prohlídky zákulisí letištních zařízení. Za vidění stojí také prohlídka Airbusu A380, největšího osobního dopravního letadla na světě. V zimě pořádá letiště tradiční německý vánoční trh a v létě mohou fanoušci surfingu zapojit do něčeho zcela výjimečného, surfování přímo na letišti!

Umístění autobusové zastávky

Naši autobusovou zastávku najdeš mezi Terminály 1 a 2. Ať odlétáš z kteréhokoli terminálu, nebudeš muset daleko pěšky.

Adresa

Munich International Airport (MUC), Terminalstraße Ost 285356 Mnichov, Německo

Oblíbené spoje na letiště Mnichov

Letiště Vídeň


Mezinárodní letiště Vídeň se nachází ve městečku Schwechat, asi 16km od hlavního města Rakouska. Je také nedaleko hranice s Maďarskem a jen hodinu autobusem je vzdálené další evropské hlavní město, Bratislava. Letiště je moderní, čisté, dobře zorganizované a obvykle bez dlouhých front před bezpečnostní kontrolou.

V porovnání s dalšími evropskými letišti je Vídeň jedním z menších. To ale neznamená, že se tu budeš nudit. Můžeš relaxovat v kavárně nebo v baru, dát si něco k jídlu ve fast foodu nebo v restauraci Johann Strauss, oblíbeném podniku podávajícím tradiční rakouské speciality. Nezapomeň si před odletem dát Sachrův dort! Nakupování na vídeňském letišti také není špatné! S více než stovkou obchodů s módou a doplňky, šperky, knihami, suvenýry, dárky, elektronikou, sladkostmi a lahůdkami se budeš cítit spíš jako ve velkém obchodním domě než jako na letišti. Pokud chceš navštívit duty free, snadno najdeš jeden ze sedmi obchodů rozmístěných po celém letišti.

Co jiného můžeš podniknout ve Vídni na letišti? Až budeš mít dost nákupů, jednoduše se posaď do jedné z mnoha pohodlných sedaček a připoj svůj smartphone nebo notebook k bezplatné Wi-Fi. U odletových bran B a C jsou umístěny pracovní stanice vybavené sedačkami s integrovanými elektrickými a USB zásuvkami.

Umístění autobusové zastávky

Autobusová zastávka je umístěna vedle vlakového nádraží „Flughafen Wien“, jen pár kroků od Terminálu 1.

Adresa

Wien Flughafen, Busstraße, 1300 Schwechat

Oblíbené spoje na letiště Vídeň

 

Letiště Paříž Charles de Gaulle


Vzhledem se své velikosti a množství cestujících může být někdy těžké se na letišti Charlese de Gaulla zorientovat a fronta před bezpečnostní kontrolou může zabrat dost času. Proto doporučujeme dorazit na letiště s dostatečným předstihem. Přechod mezi terminály může být také časově náročný, pomůžou ale bezplatné kyvadlové autobusy vyjíždějící každých pár minut.

Máš času nazbyt? Jdi nakupovat! Jsme v Paříži, takže zde není nedostatek luxusních obchodů, jako například Dior, Prada nebo Hermés, dají se tu ale najít i řetězce jako Mango a Victoria’s secret. Když dostaneš chuť na prvnotřídní francouzskou kuchyni a budeš mít ještě dostatek času před odletem, můžeš si vybrat z řady restaurací a bister. Nemáš velký hlad nebo ti do odletu už zbývá jen pár minut? Nezklame tě ani výběr fast foodů a pekáren. Měj na paměti: většina obchodů a restaurací je umístěna před bezpečnostní kontrolou, takže pokud máš v plánu dát si pořádný oběd nebo stihnout poslední nákupy, nezapomeň tak učinit než projdeš kontrolou!

Připojení k Wi-Fi je zdarma; můžeš si ale připlatit za rychlejší připojení bez reklam. Pro ty, kteří cestují bez notebooku, jsou různě po letišti rozmístěna multimediální centra vybavená počítači s připojením k internetu.

Pro hráče jsou k dispozici Playstation zóny, kde můžeš zabít pár hodin času hraním těch nejmodernějších her – úplně zdarma! Nevíme jak ty, ale my plánujeme let z letiště Paříž jen z tohoto důvodu!

Umístění autobusové zastávky

Autobusovou zastávku najdeš na autobusovém nádraží před Terminálem 3.

Adresa

Charles de Gaulle Airport (CDG), Rue d'Athènes, 93290 Tremblay-en-France

Oblíbené spoje na letiště Charlese de Gaulla

Letiště Berlín Tegel


Letiště Tegel je větším ze dvou berlínských letišť a je také hlavním mezinárodním letištěm pro německé hlavní město a okolní regiony. Nachází se 8 km severozápadně od centra Berlína. Stejně jako Schönefeld, bude za několik let letiště Tegel nahrazeno novým letištěm Berlín Brandenburg. Nyní jsou obě letiště ale v plném provozu

Jestli chceš ještě před odletem dohnat nějaké nákupy, doporučujeme tak učinit před bezpečnostní kontrolou, protože pak bude tvůj výběr omezen na duty free obchod a na pár obchodů se smíšeným zbožím. Pokud se chceš někde najíst, můžeš si vybrat z několika fast foodů a pekáren. Německé pekárny obvykle prodávají celkem slušné sendviče a pannini.

Připojení k Wi-Fi je bezplatné po dobu jedné hodiny, tak to měj na paměti, pokud budeš čekat delší dobu a nechceš platit extra.

Tegel je hub nízkonákladových aerolinek AirBerlin a Eurowings (původně Germanwings). Když se rozhodneš pro let z letiště Berlín Tegel, budeš moct procestovat svět, aniž by trpěla tvoje peněženka.

Umístění autobusové zastávky

Zastávku našich autobusů najdeš na Terminálu A / B za zastávkou místních autobusů „Flughafen Tegel (Airport) (Berlin)".

Adresa

Zufahrt zum Flughafen Tegel, 13405 Berlín

Oblíbené spoje na letiště Berlín Tegel

 

Letiště Berlín Schönefeld


Letiště Schönefeld se nachází 18 km jihovýchodně od centra Berlína. Patří mezi menší evropská letiště, a navíc je přehledně označené, takže poměrně snadno a rychle najdeš kudy kam. V budoucnosti by měl být Schönefeld, stejně jako druhé berlínské letiště, Tegel, nahrazen novým velkým letištěm obsluhujícím celý Berlín. Nyní je ale letiště v plném provozu.

Seznam služeb a obchodů není tak rozsáhlý jako na větších letištích, všechno základní tu ale najdeš. Duty free obchody jsou v Terminálech A a D. Pokud jde o výběr restaurací, dej si raději něco před bezpečnostní kontrolou; za kontrolou už si můžeš koupit maximálně malý sendvič. Připojení k Wi-Fi je zdarma po dobu jedné hodiny.

Schönefeld slouží jako základna nízkonákladové aerolinky easyJet, se kterou můžeš vyletět do přibližně 50 destinací, jako například Maroko, UK nebo Izrael. Pokud plánuješ let s RyanAir, z berlínského letiště můžeš vyrazit do mnoha míst, hlavně ve Španělsku a v Itálii.  

Umístění autobusové zastávky

Autobusová zastávka se nachází na parkovišti P3 před Terminálem B.

Adresa

Airport 12529, Berlin Flughafen Schönefeld

Oblíbené spoje na letiště Berlín Schönefeld

 

Letiště Allgäu Memmingen


Toto malé, ale čisté, přátelské a efektivní letiště najdeš uprostřed jihoněmeckých polí, nedaleko městečka Memmingen. Amosféra je tu vážně celkem idylická. Se zhruba 6 odlety denně, hlavně do turistických destinací, a prakticky žádnými frontami před bezpečnostní kontrolou tady panuje klidná a pohodová atmosféra. Přijeď jednoduše autobusem, dej si pivo, připoj se k bezplatné Wi-Fi a v klidu si počkej na svůj let.

Letiště Memmingen je někdy označováno jako Mnichov Západ (München West), protože je oblíbenou nízkonákladovou alternativou mnichovského letiště. Memmingen je snadno dostupný z centra Mnichova autobusem za 90 minut. Aerolinky Ryanair a Wizzair provozují většinu letů, z nich většina má za cíl oblíbené evropské turistické destinace ve Španělsku, Itálii, Řecku atd.

Kromě již zmíněné bezplatné Wi-Fi jsou služby na letišti skromné, ale dostačující. Něco k snědku si můžeš dát jak před bezpečnostní kontrolou, tak i po ní. Jak se od bavorského venkova dá očekávat, je zde i pivní zahrádka a kavárna se solidním výběrem zákusků. Menší duty free obchod má vše nezbytné: čokoládu, parfémy, suvenýry a výběr prvotřídního alkoholu.

Umístění autobusové zastávky

Zastávka je hned před odletovým terminálem, nemůžeš to minout!

Adresa

Am Flughafen, Allgäu Airport GmbH & Co. KG, 87766 Memmingerberg

Oblíbené spoje na letiště Memmingen 

Letiště Stuttgart


Mezinárodní letiště Stuttgart je šestým největším letištěm v Německu. Nachází se v srdci země přibližně 13km daleko od města Stuttgart, hned vedle stuttgartského veletržního centra, což je ideální pro ty, kteří cestují za obchodem. Ačkoli má čtyři terminály, je letiště poměrně malé, ale také čisté, moderní a snadno se zde zorientuješ.

Výběr obchodů na letišti je poměrně omezený, ale nebudeš mít problém najít to základní. Na letišti jsou tři duty free obchody, na terminálech 1, 3 a 4. Před bezpečnostní kontrolou si můžeš zajít do knihkupectví, samoobsluhy, do pár obchodů s oblečením nebo si dát něco teplého k jídlu. Proč nezkusit pivní zahrádku, která podává všemožné německé speciality. Pokud chceš radši zůstat u starých známých fast foodů, v Terminálu 1 je Burger King a McDonald’s. Pro lepší kulinářský zážitek vyzkoušej buď restauraci Top Air nebo Red Baron.

K letištní Wi-Fi se můžeš zdarma připojit po dobu jedné hodiny, poté si můžeš buď za připojení připlatit nebo si třeba přečíst knihu.

Aerolinky, které operují většinu letů ze Stuttgartu, jsou Eurowings (dříve Germanwings), Air Berlin, Condor and TUIfly. Nízkonákladová aerolinka Eurowings, která zde má jednu ze svých základen, odtud létá do mnoha evropských destinací. Můžeš si vybrat ze zhruba 50 destinací, ale protože mnoho z nich jsou sezónní turistické cíle, jejich počet se v průběhu roku značně liší.

Umístění autobusové zastávky

Zastávku autobusů FlixBus najdeš na autobusovém terminálu asi 5 minut chůze od odletové haly. Stačí jít podle značek a budeš u odletů co by Flix.

Adresa

Busterminal Messe Ost, Stuttgart Flughafen/Messe, 70599 Stuttgart

Oblíbené spoje na letiště Stuttgart

 

Letiště Bratislava


Nyní se můžeš na letiště v Bratislavě dostat pohodlně jedním z našich autobusů FlixBus. Letiště je situováno asi 9km od centra slovenského hlavního města. Bratislavské letiště je kromě jiných základnou irské aerolinky Ryanair, která spojuje Slovensko s 21 mezinárodními evropskými letišti.

Odlet z Bratislavy: Letiště Bratislava je hlavním mezinárodním letištěm na Slovensku, ale v evropském měřítku stále patří mezi menší letiště. Rozsah služeb zde poskytovaných je přiměřený jeho velikosti. Nákupy jsou omezeny na několik duty free obchodů a knihkupectví. Na jídlo můžeš zajít do jedné restaurace, na kávu do jedné kavárny a na něco ostřejšího do jednoho baru. Nevíme jak pro tebe, ale pro nás je tato jednoduchost celkem osvěžující.

Menší množství volnočasových aktivit je nahrazeno tím nejdůležitějším: neomezené bezplatné připojení k Wi-Fi je dostupné na celém letišti. Velkorysý počet zásuvek ti navíc zajistí, že tvému zdroji zábavy během čekání na odlet nedojde energie.  

Přílet do Bratislavy: Protože je Bratislava blízko hranic jak s Rakouskem, tak s Maďarskem, můžeš jednou ranou navštívit tři země. Cílem číslo jedna by měla samozřejmě být návštěva slovenského hlavního města, do kterého dojedeš městskou hromadnou dopravou z letiště za 30 minut. Do centra Vídně, překrásného hlavního města Rakouska, dojedeš z bratislavského letiště autobusem FlixBus za 75 minut!

Umístění autobusové zastávky

Autobusová zastávka se nachází hned vedle terminálu.

Adresa

Ivanská cesta 4356/39, 820 01 Ružinov, Slovensko

Oblíbené spoje na letiště Bratislava

 

Letiště Nice Côte d'Azur


Letiště Nice Côte d'Azur se nachází jihozápadně od francouzského města Nice na nádherné francouzské Riviéře. Přestože je to jedno z menších letišť, především díky turismu to je třetí nejfrekventovanější letiště ve Francii.

Lety z a do Nice: Naše autobusy spojují letiště Nice s mnoha francouzskými a italskými městy. Nice je hub aerolinky easyJet a díky tomu je zdejší letiště oblíbenou nízkonákladovou alternativou k okolním letištím. S easyJet se můžeš vydat do destinací od Řecka po Skotsko. Pokud ti ani to nestačí, můžeš využít služeb aerolinky Air France, která z letiště Nice létá do všech koutů světa. Míříš opačným směrem? Proč si nezaletět do Nice a projet si autobusem francouzskou Riviéru? Nebo si vyjet na nákupy do Milána? Zarezervuj si autobusovou jízdenku a letenku už dnes!

Služby na letišti

Nejdůležitější bod na začátek: k nedávno vylepšené Wi-Fi síti se můžeš připojit zdarma. V případě, že nemáš s sebou notebook nebo smartphone, můžeš za poplatek využít počítačové místnosti přímo na letišti. Milovníky módy ale žádné připojení k internetu nebude zajímat, protože nákupy v Nice jsou jedna velká radost! Až 40 obchodů zde představuje nejnovější trendy, které ti dramaticky vylepší tvé čekání na odlet. Obchůdky s místními výrobky z Provence také stojí za návštěvu. Můžeš zde koupit pár kvalitních dárků pro rodinu a kamarády bez toho protivného pocitu, který většinou máš, když koupíš suvenýry na poslední chvíli na letišti. Výběr restaurací je spíš skromný a většina z nich je umístěna před bezpečnostní kontrolou, takže na to pamatuj, pokud se plánuješ na letišti pořádně najíst. Tvou denní dávku kofeinu zajistí několik příjemných kaváren.

Umístění autobusové zastávky

Autobusová zastávka na letišti Nice je umístěna na autobusovém nádraží u Terminálu 1.

Adresa

Nice Airport, Boulevard Maryse Bastié, 06200 Nice

Oblíbené spoje na letiště v Nice


Kup si jízdenku na letiště již dnes
Zpět na všechny tipy na cestování