§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Promiňte, nenašli se žádná města

Zdá se, že nenabízíme žádné destinace, které by odpovídaly vašemu vyhledávání. Změňte vyhledávání nebo se na naše stránky přijďte podívat později.

Oblíbené vánoční trhy

Když se začnou zkracovat dny a ve vzduchu začíná být cítit chlad, neznamená to pouze, že je čas na nákup zimních kabátů a vlněných ponožek. Je to také čas, kdy se můžeme začít těšit na svařák, pražené mandle a vánoční atmosféru! U nás v Mnichově skončil Oktoberfest a my už plánujeme, kam vyrazíme na vánoční trhy – a vy můžete jet s námi. Letos poprvé si můžete užít výlet bez stresu, autobusy FlixBus vás spolehlivě a levně dovezou do mnoha evropských měst s těmi nejpohádkovějšími vánočními trhy.

Abychom vám pomohli s výběrem, připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších vánočních trhů, které jsou ideální pro výlet dálkovým autobusem:
 

Vánoční trhy ve Vídni

Vánoční trhy ve Vídni

Vídeň každoročně hostí několik vánočních trhů, tím nejproslulejším je ale historický vánoční trh na radničním náměstí („Rathausplatz“) v centru města. Návštěvníci si tak mohou užít vánoční atmosféru a stánky s ručně vyrobenými ozdobami a tradičními rakouskými specialitami ve stínu jedné z nejkrásnějších evropských radnic.

Kde: Rathausplatz
Kdy: 16.11.2018 – 26.12.2018
Více informací: Jízdní řády autobusů do Vídně

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní

Vánoční trhy v Drážďanech

Váno?ní trhy v Drážďanech

Ani v Drážďanech se nemusíte spokojit s návštěvou jednoho vánočního trhu. Nejznámějším drážďanským trhem je Striezelmarkt, který je považován za jeden z nejstarších v celém Německu. Stejně tak oblíbeným je pouze pár minut chůze vzdálený vánoční trh u nově zrekonstruovaného kostela Frauenkirche, který vede k malebné uličce Münzgasse, a tou můžete projít až na břeh Labe, odkud je krásný výhled na panorama starého města.

Kde: Dresdner Striezelmarkt a Weihnachtsmarkt an der Frauenkirche
Kdy: 28.11.2018 – 24.12.2018

Na druhém břehu Labe se nachází další trh „Augustusmarkt“, který ale místní nazývají „Weihnachtsmarkt am Goldenen Reiter“ podle zlaté sochy na okraji trhu. Malý tip, Augustusmarkt vám nabídne vše, co k dobrému vánočnímu trhu patří a jako bonus nebývá obvykle tak přelidněný, jako ostatní trhy.

Kde: Augustusmarkt
Kdy: 29.11.2018 – 23.12.2018

Více informací: Jízdní řády autobusů do Drážďan

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní  

Vánoční trhy v Norimberku

Vánoční trhy v Norimberku

Vánoční trh v Norimberku patří se svými přibližně dvěma miliony návštěvníků ročně k největším německým trhům. „Christkindlesmarkt“ v Norimberku je speciální nejen proslulými norimberskými perníčky, ale také díky tradičnímu punči s hořící cukrovou homolí „Feuerzangenbowle“, který je podáván z kotle o objemu 9 000 litrů. Až pojedete do Norimberku s rodinou nebo kamarády, zarezervujte pro všechny jízdu autobusem FlixBus, jedině tak nebude nikdo muset řídit a všichni si budou moci užít originální norimberský punč!

Kde: Hauptmarkt Nürnberg​
Kdy: 30.11.2018 – 24.12.2018
Více informací: Jízdní řády autobusů do Norimberku

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní  
 

Vánoční trhy v Mnichově

Vánoční trhy v Mnichově

V Mnichově všichni znají krásný vánoční trh na náměstí Marienplatz, který rozhodně stojí za vidění, pokud jste v Mnichově v adventním čase poprvé. Pro pokročilé návštěvníky bavorské metropole doporučujeme návštěvu středověkého vánočního trhu („Mittelaltermarkt“) na náměstí Wittelsbacher Platz. Pokud se vám při představení kejklířů, umělců a minesengrů předvádějících celý den své dovednosti udělá zima, můžete se ohřát při ohňové show nebo v místní krčmě. Zábava je zde v plném proudu, dokud krčmář nenalije poslední rundu a ponocný nezavře na noc brány.

Christkindlmarkt am Marienplatz
Kde:
Marienplatz
Kdy: 27.11.2018 – 24.12.2018

Weihnachtlicher Mittelaltermarkt
Kde: 
Wittelsbacher Platz
Kdy: 26.11.2018 – 23.12.2018

Více informací: Jízdní řády autobusů do Mnichova

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní  


Navštivte také...

Vánoční trhy v Berlíně

Vánoční trhy v Berlíně

Berlín svým návštěvníkům nabízí mnohem víc, než jen vůni pečených kaštanů a tradiční vánoční atmosféru. Kromě klasických trhů na náměstí Alexanderplatz, Gendarmenmarkt nebo u netradičně osvětleného zámku Charlottenburg můžete o druhém prosincovém víkendu navštívit bývalou teplárnu „Kraftwerk“. Zde se každoročně koná Holy Shit Shopping Designmarkt, kde seženete netradiční vánoční dárky pro celou rodinu i přátele.

Kde: Alexanderplatz
Kdy: 26.11.2018 – 26.12.2018
Více informací: Jízdní řády autobusů do Berlína

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní

Vánoční trhy v Bratislavě

Vánoční trhy v Bratislava

Vánoční trhy v Bratislavě jsou tradičně zahájeny rozsvícením vánočního trhu na Hlavním náměstí, kde na návštěvníky čeká 70 stánků. Kromě vánočních specialit, které známe z trhů v České republice, vám nabídne Bratislava také celou řadu slovenských dobrot. Vyzkoušejte višňový nebo rybízový svařák a k němu si zakousněte sladké či slané lokše, poplamúchy nebo si vyberte z několika druhů štrůdlů. Po jídle je pak čas na sport – před slovenským Národním divadlem na nedalekém Hviezdoslavově náměstí je velké kluziště, kde si můžete půjčit brusle a zabruslit si jenom za pár eur.

Kde: Hlavné námestie, Františkánske námestie a Primaciálne námestie
Kdy: 23.11.2018 – 22.12.2018
Více informací: Jízdní řády autobusů do Bratislavy

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní

Vánoční trhy Chemnitz

Vánoční trhy v Chemnitz

Návštěvu Norimberku, Mnichova i Drážďan už máte za sebou a do Berlína se vám to zdá daleko? Nechte se překvapit chemnitzským vánočním trhem! V roce 2014 zvítězil Chemnitz v soutěži „Best Christmas City“ a byl tak prohlášen nejhezčím vánočním městem Německa. Můžete se o tom přesvědčit osobně – FlixBus autobusy vás tam pohodlně dovezou. A cena? Již od 9€!

Kde: centrum města vedle radnice
Kdy: 30.11.2018 – 23.12.2018
Více informací: Jízdní řády autobusů do Chemnitzu

Jízdenky již od 125 Kč - Rezervujte nyní