Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Romantický víkend ve dvou

zamilovaný pár, který se objímá a směje na pláži

Evropa je plná krásných romantických míst a mnohá z nich teď můžete navštívit jedním z našich autobusů! Ať se chcete procházet ruku v ruce romantickým starým městem, užít si klid a pohodu někde v horách nebo relaxovat ve wellness centru, autobusy FlixBus vás v mžiku dovezou do těch nejromantičtějších evropských destinací.

 

náměsstí v Krakově při setmění

Krakov

Za romantikou není potřeba jezdit zas tak daleko. Vyrazte například k našim sousedům do Polska. Krakov patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější polská města. Centrum města (ale i okolí) vás okouzlí svojí architekturou a bohatou historií. Nechte čas jen tak plynout, zatímco si užíváte společný moment se svoji drahou polovičkou a bloudíte ulicemi města. Nejednou se objevíte na hlavním náměstí Rynek Glowny, které je dominantou Krakova. Uprostřed náměstí se nachází kostel Panny Marie, který stojí za prohlídku jak zvenku, tak zevnitř.

Klidnější část města najdete v židovské čtvrti Kazimierz. Poklidnou atmosféru nabízí hned několik útulných kaváren a restaurací. Pokud vám při procházce vyhládlo, jste tu tedy na správném místě. Jak se říká – láska prochází žaludkem.

Svůj den můžete zakončit na lávce otce Bernatka, která je také přezdívaná jako most zamilovaných.

Více informací o Krakově

Pohled na Parlament přes řeku Dunaj, v pozadí je vidět duha

Budapešť

Víte, že je Budapešť známá jako Paříž východu? Na rozdíl od Paříže si ale v ulicích, kavárnách a restauracích hlavního města Maďarska budete moci užít jeden druhého bez všudypřítomného davu turistů. Vyjeďte si autobusem do Budapešti a prožijte jedinečný víkend ve dvou!

Začněte den společnou snídaní v New York Café, krásné kavárně s romantickou atmosférou. Kavárna je umístěna ve 120 let staré budově, kde si budete připadat jako královský pár. K obědu si nakupte zásoby na místním trhu (maďarsky „Nagycsarnok“) a udělejte si piknik v městském parku Városliget, kde také můžete později navštívit zámek Vajdahunyad. Pokud budete mít štěstí, bude se v parku konat jedna z četných sezónních akcí.

Více informací o Budapešti

Pohled na celé město Salzburg

Salzburk

Stejně tak, jako má láska mnoho podob, to samé můžeme říct o Salzburku. Vydejte se s námi za kulturou a bohatou historií tohoto světově proslulého města. Začněte svoji návštěvu ve Starém městě, které je na seznamu UNESCO. Getreidegasse je považována za nejznámější a nejkrásnější ulici Starého města, v níž se střídají historické obchody s luxusními butiky, starobylými obchůdky s tradičním zbožím a kavárnami. Symbolem této ulice jsou cechovní znaky nad vchody domů a krámů, označující příslušnost k jednotlivým řemeslům. Při procházce Getreidegasse se na chvilku zastavte u domu č. 9 – jedná se totiž o Mozartův rodný dům.

Z rušné nákupní ulice můžete zamířit na zámek Mirabell a do Mirabellské zahrady. Věděli jste, že tento zámek dal postavit kníže arcibiskup Wolf Dietrich pro svou milenku? I pro výběr jména zámku mu byla láska inspirací - mirabile (obdivuhodná, skvělá) a bella (krasavice). Říká se, že zdejší Mramorový sál je nejkrásnější svatební síní ve střední Evropě. Řekli byste zde své „ano“?

Naplánujte si dostatek času pro procházku po Mirabellských zahradách, které jsou volně přístupné a rozhodně stojí za návštěvu.

Přečtěte si více o městě Salzburk

pohled na kolonádu v Karlových Varech

Karlovy Vary

Město známé pro své léčivé prameny a chutné karlovarské oplatky. Karlovy Vary však nabízí mnohem více než jen odpočinkový wellness víkend. Samozřejmě, jestli je to, co hledáte, masáž pro dva a popíjení šampaňského ve známém Grand hotelu Pupp, vůbec vám to nemáme za zlé.

Ujistěte se však, že máte dostatek času na procházku celého města. Karlovy Vary jsou nejstarším a, troufáme si říct, i nejkrásnějším lázeňským komplexem v České republice. Architektura města okouzlí snad každého. Pokud ale toužíte po (aktivním) odpočinku v přírodě, naplánujte si výlet na rozhlednu Diana, která nabízí dechberoucí výhled na celé Vary.

Více informací o Karlových Varech

pohled z dálky na řeku a zámek Českého Krumlova

Český Krumlov

Chcete, aby se vaše drahá polovička cítila jako v pohádce? Naplánujte si romantický výlet zrovna v takovém městě, které pohádku připomíná.

Nemusíte vůbec jezdit daleko. Nasedněte na jeden z našich přímých spojů z Prahy a za pár hodin jste v Českém Krumlově. Největším lákadlem je zdejší zámek, který nabízí úchvatný pohled na město. Samotné centrum města vás okouzlí svými úzkými, klikatými uličkami, které jsou plné obchodů, restaurací a umění. Kromě úžasné historie a zajímavé architektury na vás čeká i dobré jídlo a pití.

Více informací o Českém Krumlově


Rezervujte si romantický víkend již nyní!Zpět na přehled všech tipů