Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Co země, to velký letní festival

Evropské hudební festivaly

Evropa je každoročně během letní sezóny domovem tisíců festivalů během letní sezóny. Po celém evropském kontinentu najdete festivaly všeho druhu, jako jsou jedinečné open air festivaly, street festivaly až po malé rodinné hudební slavnosti. Sepsali jsme pro vás výběr nejlepších evropských festivalů, které rozhodně stojí za vaši pozornost, a navíc je můžete navštívit autobusem FlixBus! Přečtěte si více o festivalu Sziget v Maďarsku, pravděpodobně nejmódnější festival posledních let, Distortion, slavný street festival v Kodani, Colours of Ostrava v České republice nebo FM4 Frequency v Rakousku. 

Největší festivaly v Evropě:
•    Distortion Festival 29. 5. 2019  → 2. 6. 2019 
•    Colours of Ostrava 17. 7. 2019 → 20. 7. 2019
•    Sziget 7. 8. 2019 → 13. 8. 2019
•    FM4 Frequency Festival 15. 8. 2019 → 17. 8. 2019
•    Exit Festival 4. 7. 2019 → 7. 7. 2019
•    Guča Trumpet Festival 8. 8. 2019 → 11. 8. 2019
•    Tuš Tek Barv 21. 6. 2019 → 22. 6. 2019

 

Distortion Festival 2019

Distortion festival 2019

„Týden organizovaného chaosu“ je dokonalou definicí Distortion festivalu. Proč chaos? Jednoduše proto, že během těchto oslav narazíte na nespočet žánrů hudby v neobvyklých lokacích Distortionu a takzvaná „místa“ mohou být v muzeích, ve dvorech, v ulicích nebo dokonce v zahradách. Tato krásná směs žánrů, míst a lidí činí tento festival dokonalým příkladem řízeného chaosu. Distortion je jedinečný festival, který se skládá z pouličních večírků během dne a klubových podniků během noci. Vrchol tohoto týdne se koná v pátek a sobotu na Distortion Ø party. Pokud na festivalu nemůžete být celých 5 dní, zkuste se zúčastnit alespoň jednoho z těchto hlavních dnů!

Distortion Festival 2019: Tipy

Jakožto street festival, Distortion se nekoná na jediném místě, proto je potřeba se pořádně informovat, kde vaše oblíbená kapela bude hrát.

Distortion 2019: Termín

Tento 5denní street festival se koná od středy 29. května do neděle 2. června.

Jak se dostat na festival Distortion 2019 autobusem?

Distortion festival se koná každoročně v Kodani coby oslavy nočního života. Jednoduše si rezervujte jízdenku s FlixBusem, přímým spojem bez přestupu vás každodenně dovezeme z Prahy až do Kodaně. 

Distortion 2019: Program

Kromě Kollektiv Turmstrasse, Adana Twins, Bette, DJ Tennis, I Hate Models a mnoho dalších velkých umělců je nejlepší součástí street festivalu ta, že nikdy nevíte, na jakou hudbu omylem narazíte. Zjistěte více o programu na oficiálních stránkách festivalu Distortion 2019

Colours of Ostrava 2019

Festival Colours of Ostrava v prostředí Dolních Vítkovic

Unikátní festival v České republice, který se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic, klasickém industriálním areálu památkově chráněných bývalých hutí, železáren a dolů. Nevšední prostředí nabízí skvělý zážitek sám o sobě a k tomu hraje skvělá hudba, ale narazíte také na mnoho různých uměleckých přehlídek, workshopy a divadelní hry. Objevte Česko na Colours of Ostrava 2019!

Colours of Ostrava 2019: Tipy

•    Colours of Ostrava stojí za vaši pozornost nejen proto, že je to jeden z nejlepších letních hudebních festivalů v Evropě, ale také vám dává jedinečnou příležitost navštívit továrnu Dolní Vítkovice.

•    Colours of Ostrava nabízí vynikající standardy týkající se dostupnosti pro osoby se zdravotním postižením. Na Colours of Ostrava je možné, aby si všichni návštěvníci s tělesným postižením nebo zrakovým postižením užili festival naplno.

•    Ubytování: K dispozici jsou 2 kempy, kde můžete zůstat po celou dobu festivalu. Jeden z nich je jen 300 metrů od místa konání festivalu! Doporučujeme si zarezervovat místo co nejdříve, v loňském roce byl kemp plně obsazen.

Colours of Ostrava 2019: Termín

Tento rok Colours of Ostrava proběhne mezi 17.-20. červencem 2019

Jak se dostat na festival Colours of Ostrava autobusem?

S FlixBusem se jednoduše dostanete do Ostravy nebo máte také možnost využít naší spolupráce s Leo Express a vyrazit vlakem. 

Colours of Ostrava 2019: Program

Těšit se můžete na: The Cure, Florence + The Machines, MØ, Rosalía, Rag'n'Bone a další. Kompletní program bude zveřejněn přibližně měsíc před zahájením festivalu. Pro více informací navštivte stránky festivalu Colours of Ostrava

Vydejte se na Uprising festival 2018 s FlixBusem.

Sziget 2019

Chcete letos navštívit nějaký festival, ale nemůžete se rozhodnout, zda je pro vás lepší taneční festival s elektro a dance music, intimní akustický koncert nebo něco s uměleckým zaměřením, jako například divadlo a akrobacie? Naštěstí je vaše dilema vyřešeno: Sziget festival vám nabízí vše zmíněné a mnohem víc! Jeden z největších evropských festivalů je pořádán každý rok v srpnu na ostrově Obudai v Budapešti. Kde jinde najdete více než 1 000 představení včetně hudby, uměleckých vystoupení a kulturního programu a účinkující z celého světa? Sziget – Ostrov svobody.

Sziget 2019: Tipy

Výhodou festivalu Sziget je jeho poloha v centru Budapešti, jednoho z nejkrásnějších evropských měst. Takže kdyby vás čirou náhodou přestal festival bavit (o čemž pochybujeme), budete mít spoustu jiných možností, kde strávit svůj volný čas. Prohlédněte si Budapešť z vyhlídkové lodi, vylečte kocovinu v termálních lázních nebo si poseďte v jednom ze slavných „ruin bars“ – starých opuštěných domů přebudovaných v bary a hospody. Budapešť má tolik tajemství a překvapení, jako sám festival Sziget. Pokud jde o vstupenky, nabízí Sziget několik možností pro různé velikosti peněženek a míry nadšení:

•    jednodenní vstupenka – platná do 8:00 následujícího dne, pak musíte buď areál opustit, nebo si přikoupit lístek na další den

•    3denní vstupenka

•    5denní vstupenka

•    7denní vstupenka

Pozor: Cena vstupenek se mění – čím dřív koupíte, tím výhodnější je cena! Maďarský festivalový obr pro vás bude také kulinářským zážitkem. Můžete vyzkoušet cokoli od tradiční maďarské kuchyně až po exotické chutě pokrmů z jiných kontinentů. To samé platí i pro nápoje. Kdo chce ušetřit, může si přinést do areálu vlastní jídlo (nedaleko festivalu je supermarket), alkohol musí ale zůstat doma. Přečtěte si více o Budapešti, která místa navštívit a kam v centru zajít na večeři. 

Sziget 2019: Termín

Sziget se letos koná od 7. do 13. srpna. 7denní vstupenka vám tedy zajistí kompletní program festivalu. Můžete si koupit i 5denní vstupenku, pak ale přijdete o tak zvaný Den 1 a Den 0. Samozřejmě máte vždy možnost koupit si jen jednodenní vstupenku a i tak zažít stovky představení.

Jak se dostat na Sziget festival autobusem?

Cesta autobusem do Budapešti nemůže být jednodušší – přímým spojem z Prahy jste za pár hodin v Maďarsku. Až budete v Budapešti, rozmyslete si, zda se tu bude hodit Budapest City Pass – zejména pokud se chystáte na vícedenní návštěvu Szigetu, je praktické mít permanentku na transfery mezi městem a festivalem.

Sziget 2019: Program

Letošní ročník festivalu představí celou řadu velkých jmen: Foo Fighters, Ed Sheeran, Florence + The Machine, Post Malone, Twenty One Pilots… Celý program najdete na oficiální stránce Sziget festivalu – stránka se průběžně aktualizuje, takže se můžete těšit na další a další účinkující.


 

FM4 Frequency 2019

Frequency Festival 2019

Pokud jste milovníkem mainstreamové hudbu a stylů, jako je rock, electro, hip-hop, alternativa, indie a pop – Frequency festival je ten pravý pro vás. A ještě k tomu podpoříte festival, kterému záleží na životním prostředí. FM4 Frequency festival je v první řadě zeleným festivalem.Každé léto v malém rakouském městečku St. Pölten najdete tento hudební festival jednoduše srovnatelný s nejlepšími giganty festivalů! Chcete-li shrnout tento festival v číslech: je to 3denní festival, 8 pódií a 120 vystoupení. Frequency festival 2019 není jen pro hudební fanoušky, ale i pro milovníky jídla! Součástí festivalu je nepřeberné množství street food a jiných gastroakcí, kde máte šanci ochutnat speciality z celého světa. 

FM4 Frequency 2019: Tipy

•    Festivalový kemp je neobvyklý oproti jiným festivalům, nazývaný „Zelený kemp“! A důvod? Žádný odpad, ticho a respekt. Nechte veškerou energie a možná i hlasivky na pódiu, ale zpět v kempu budete muset tyto tři požadavky respektovat, dopřát tak všem zelený zážitek.

•    Pokud máte dost horkých dnů, vydejte se k nedaleké řece Traisen. Odpočiňte si na břehu řeky a opalujte se za doprovodu hudby z nedalekého festivalu.

•    Buďte v obraze s FM4 Frequency Aplikací, chcete-li mít všechny potřebné informace pohromadě: program, nejnovější zprávy, hry, fotky a další!

FM4 Frequency 2019: Termín 

Festival FM4 Frequency 2019 se bude konat od 15. srpna do 17. srpna. 

Jak se dostat na festival FM4 Frequency autobusem? 

Festival FM4 Frequency 2019 se bude konat v Green Parku v St. Pölten. FlixBus je nejlevnější a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do St. Pölten! Autobus vás doveze přímo k hlavnímu vlakovému nádraží, kde bude v provozu pravidelná kyvadlová doprava na festival.

FM4 Frekvence 2019: Program

Swedish House Mafia, Macklemore, Twenty One Pilots, Sunrise Avenue, G-Eazy a mnoho dalších. Získejte kompletní seznam na FM4 Frequency 2019!

Exit Festival 2019

Dav na Exit festivalu

Už jste navštívili Exit Festival? Jestli ne, na co ještě čekáte? Od zahájení v roce 2000 se zde vystřídala velká jména umělců a kapel, mezi která patří The Prodigy, The Cult a Guns N ´Roses. Pestrý program Exit Festivalu zahrnuje vše od elektronické hudby po hip-hop, rock a punk! Festival se koná na slavné Petrovardínské pevnosti u Nového Sadu. Letošní hvězdou festivalu jsou rockoví veteráni – The Cure.

Exit Festival 2019: Termín

Exit Festival 2019 se koná od 4. července do 7. července v Petrovaradínu u Nového Sadu v Srbsku.

Jak se dostat na Exit Festival autobusem?

Podívejte se na naše spoje z Budapešti nebo Vídně přímo do Nového Sadu. Pokud cestujete z jiných částí Evropy, další možností je Bělehrad, odkud můžete využít místní autobusy. Více informací, jak se dostat do Nového Sadu, najdete zde. A když už na Exit Festival vyrazíte, naplánujte si také čas na prohlídku města. 

Exit Festival 2019: Program

Letošní ročník festivalu vám nabízí: The Cure, Carl Cox, Dimitri Vegas and Like Mike, Greta Van Fleet, Lost Frequencies, Tom Walker a mnoho dalších. Podívejte se na stránky festivalu Exit 2019

GUČA Trumpet Festival 2019

Muzikant hrající na trubku na Guča festivalu

Pokud chcete zažít opravdovou balkánskou cikánskou hudbu na festivalu jedinečném pro celém světě, pak nemůžete minout festival Guča Trumpet. Festival tradičně začíná v regionu Dragačevo se zvukem trubek, výstřelů a ohňostrojů. Všichni umělci lidových kapel ze Srbska představují tradiční tance a zpěv, zatímco jsou oblečeni v tradičních krojích. Součástí festivalu je také trumpetová soutěž, kde vítězná kapela nese lichotivý titul – trumpetisté Dragačeva. Festival, kde je hudba a tanec od východu až do západu slunce a nikdo nemůže odolat zvukům autentické nálady festivalu a pozitivní vibraci, kterou přenáší. Festival je také gastronomickým zážitkem, kde můžete ochutnat pravá srbská místní jídla a nápoje včetně vařených fazolí, kyselého zelí, grilovaného masa a samozřejmě domácí rakije.

GUČA Trumpet Festival 2019: Termín

Letošní GUČA Trumpet Festival se koná od 8. srpna do neděle 11. srpna. Pokud vás zajímá program tohoto festivalu, navštivte oficiální stránky Guča Festival 2019

Jak se dostat na GUČA Trumpet festival 2019 autobusem?

Naskočte na jeden ze spojů FlixBusu do Bělehradu. Z autobusového nádraží v Bělehradu si pak můžete zakoupit jízdenku na přímý spoj do města Guča.

Náš tip: pokud vám to čas dovolí, zkuste také navštívit Zlatibor a okolní přírodu. 

Tušev Tek Barv Festival 2019

Colour run na festivalu Tušev Tev Barv

Jeden z největších slovinských festivalů, Tušev Tek Barv, se pořádá v hlavním městě Lublaň. Tento festival není jen pro milovníky elektronické hudby, barev, života a běžeckých akcí, ale také pro ty, kteří se chtějí dobře bavit, tančit ve víru barev a melodie při letních večerech. Festival se skládá ze dvou částí – colour run (běžecký závod v barvách) během dne a velkolepé party nakonec. Letošní ročník festivalu bude již pátým v řadě s programem plným hvězd jako jsou Steve Aoki, Vini Vici, Lost Frequencies a mnoho dalších.

Tušev Tek Barv 2019: Tipy

•    Program festivalu je na celý den, ať už před nebo po běhu, budou pro vás přichystané různé aktivity, které vás udrží v dobré náladě až do večerní hlavní akce.

•    Centrum města je vzdálené jen pár minut jízdy, takže můžete vyrazit na oběd, drink do města nebo se projít pěšky k řece Lublaňka. Nedaleko se nachází také Lublaňský hrad, kde si můžete vychutnat výhled na celé město.

Tušev Tek Barv 2019: Termín

Akce začíná v pátek 21. června a pokračuje až do rána druhého dne v Kardeljeva ploščad v Lublani. Pátý ročník festivalu začíná běžeckým závodem „colour run“ ve 14:00 a druhá část akce začíná v 19:00.

Jak se dostat na Tušev Tek Barv festival autobusem?

Pokud přijíždíte ze sousedních zemí, doporučujeme jet FlixBusem do Lublaně. Z centra města se během několika minut dostanete na místo festivalu. V závislosti na tom, ve které části Lublani se ubytujete, se dostanete na Kardeljeva ploščad místními autobusy č. 6, 8, 11, 30 a 20.

Tušev Tek Barv 2019: Program

TTB19 přinese špičkové umělce z celého světa: Steve Aoki, Vini Vici, Lost Frequencies, MATTN, Martin Jensen, Kosta Radman, Tim Urbanya a Mobo.

Zpět na hlavní stránku o festivalechRezervujte si jízdu autobusem na festival!