§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Nabídka FlixBusu z Prahy

Nabídka FlixBusu z Prahy: nyní ještě rychlejší přímé spoje do Německa  

Tisková zpráva, 15/11/2016

++ Rychlejší spojení: nyní bez přestupu do Frankfurtu, Würzburgu, Schweinfurtu, Bamberku a Bayreuthu ++ rychlejší přímé spojení díky optimalizaci plánování spojů: Praha <> Frankfurt, 6:35 h; Praha <> Bamberk, 6:00 h ++ Jízdenky od 149 Kč ++ Nová služba mobilní aplikace FlixBus: informace o zpoždění autobusu přes push zprávy, aktuální informace v češtině ++ Pohodlný nákup jízdenek online nebo v prodejně, elektronický check-in, storno či změna rezervace zdarma až do 15-ti minut před odjezdem a další ++ 

Praha/Mnichov/Berlín 15. listopad 2016 – Evropská jednička v dálkové autobusové dopravě FlixBus nabízí nově rychlejší spojení Prahy s mnoha německými městy jako je Frankfurt, Würzburg, Schweinfurt, Bamberk nebo Bayreuth. Díky optimalizovanému spojení jsou nyní zákazníci cestující zelenými autobusy ještě rychleji v cíli. Jen za 6 hodin a 35 minut se cestující dostanou bez přestupu z Prahy do německého Frankfurtu, zatímco oblíbené výletní město Würzburg je z Prahy dosažitelné bez pěti minut již za 5 hodin. Vedle přímých spojení do Německa je Praha jen s jedním přestupem velmi dobře propojena i s mnoha dalšími mezinárodními městy. Denně je tak z Prahy dostupných více jak 600 cílů v celé Evropě včetně Amsterdamu, Berlína, Vídně, Bratislavy, Milána či Barcelony.

Lepší nabídka z Prahy: rychlé přímé spoje do Německa  

Bettina Engert (tisková mluvčí FlixBusu): “Díky optimalizaci plánování spojů se doba jízdy na mnoha spojích dodatečně zkrátila. Cestující tak mají možnost cestovat rychleji a přímo do mnoha cílů v Německu jako je Frankfurt, Würzburg, Bamberk, Bayreuth nebo Schweinfurt. Na cestě z Prahy do Würzburgu stačí zeleným autobusům 4 hodiny a 55 minut a ve Frankfurtu jsou již za 6 hodin a 35 minut.” Jízdenky na spoje do Německa je možné zakoupit online na www.FlixBus.cz, přes bezplatnou mobilní aplikaci FlixBus nebo v prodejně jízdenek FlixBus na autobusovém nádraží na Florenci.

Bettina Engert: “Rozšiřování nabídky spojů z Prahy tímto nekončí. Ještě v tomto roce přibydou další přímá spojení z Prahy, a to například do Chorvatska.”

Ideální na příští víkendový výlet: s FlixBusem do Německa na vánoční trhy

Bettina Engert: “V příštích týdnech v době adventu se opět v Německu otevírá řada vánočních trhů. Rychlejší přímá spojení  s FlixBusem z Prahy nabízejí například ideální možnost k víkendové návštěvě vánočního trhu ve Frankfurtu nebo Würzburgu. Stejně jako adventní trhy v Norimberku a v Mnichově patří trh ve Frankfurtu mezi 10 nejhezčích vánočních trhů v Německu. Cestující se s FlixBusem dostanou vždy centrálně a většinou v pěší vzdálenosti od středu města.”

Digitalizace pro nejlepší služby – nová funkce mobilní aplikace FlixBus         

Díky nové funkci zelené aplikace pro iOS, Android a Windows nabízí FlixBus jako první přímé automatizované informace v případě zpoždění autobusů. Bettina Engert: “V naší bezplatné aplikaci si uživatelé mohou zakoupit jízdenku ve svém jazyce, vyhledat si dostupné spoje a získat informace ke své cestě. Nově jsou zákazníci v případě zpoždění autobusu informováni přímo přes push notifikace v naší aplikaci.“

Díky využití GPS Live-Tracking je FlixBus v kteroukoliv dobu schopný určit pozici svých zelených autobusů a vypočítat potenciální zpoždění. Check-in se provádí pomocí QR kódu přes aplikaci přímo u autobusu a je tedy proveditelný bez nutnosti tištění jízdenky. Změna rezervace a storno jízdy jsou možné do 15 minut před odjezdem, a to bezplatně. Díky zásuvkám v autobuse, velkému odstupu sedadel, klimatizaci i možnosti zdarma transportovat až tři zavazadla nabízí FlixBus vysoký komfort a kvalitu.

Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)