Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Aneb objevujte evropská velkoměsta skrze nejslavnější romány!

Připravili jsme pro vás seznam pěti knih, díky kterým můžete objevovat evropská velkoměsta z pohodlí a tepla domova. A pokud v nich najdete zalíbení, mrkněte na www.flixbus.cz a rezervujte si jízdenku. Protože na osobní výlet už budete dobře připraveni!  

Podzim je roční období plné kontrastů, které nám připomíná, že sladké a voňavé léto je už nenávratně pryč, zároveň ale zbarvuje stromy do takové škály barev, která až bere dech. Po hektickém létu přichází útlum a zklidnění, které nám dává šanci se znova nadechnout, usednout do křesla s dobrou knížkou a třeba si promyslet, kam naše kroky povedou dál.

Připravili jsme pro vás seznam pěti knih, díky kterým můžete objevovat evropská velkoměsta z pohodlí a tepla domova. A pokud v nich najdete zalíbení, mrkněte na www.flixbus.cz a rezervujte si jízdenku. Protože na osobní výlet už budete dobře připraveni!  

1)     PRAHA – Nesnesitelná lehkost bytí od Milana Kundery

Hned na začátek zůstaneme doma v Praze. Milan Kundera, jeden z nejplodnějších a nejslavnějších českých spisovatelů, v tomto románu popisuje životy čtyř lidí, jejich sny, ambice i obavy, v kontextu období Pražského jara. Román vás přiměje vcítit se do každé z postav, zatímco budete objevovat Prahu reflektující krátké období politického a společenského uvolnění a svobody. Hlavním tématem knihy je hledání smyslu života, problematika vnitřní a vnější svobody člověka, zároveň také neustálé znázorňování protikladů dobra a zla, lehkosti a tíže, kýče a umění.

2)     ŘÍM – Jíst, meditovat, milovat od Elizabeth Gilbertové

Ve svých 30 letech má Elizabeth vše, co se od moderní, vzdělané a ambiciózní Američanky očekává: manžela, dům na venkově a dobrou práci. Jenže místo aby se cítila šťastná a naplněná, pohlcuje ji panika, zoufalství a zmatek. Opustí zaměstnání a úplně sama se vydá na roční pouť kolem světa. Postupně navštíví Itálii, Indii a Indonésii, kde hledá svůj konečný cíl. Elizabeth vás dokonale provede spletitými uličkami Říma a poradí, jak Itálii skutečně prožít každým smyslem. Zejména pak skrze chuťové pohárky, protože Řím je zejména o lahodném jídle!

3)     BERLÍN – Book of Clouds od Chloe Aridjis

Tentokrát něco pro ty, kdo ovládají angličtinu a chtějí se v ní četbou zdokonalit. Existuje mnoho knih, které zachycují intenzivní a temnou historii Berlína. Kniha mraků je však především rekonstrukcí minulosti města, abyste pak pochopili jeho budoucí směřování. Hlavní postava, mexická dívka jménem Tatiana, objeví rušné a dynamické město, které stále žije minulostí, stejně jako ona. Autorka smazává hranici mezi skutečným a vymyšleným a nabízí zevrubný portrét města a návod, jak se usadit na místě, které se dosud nevyrovnalo se svou historií.

TIP: Do evropských metropolí autobusy FlixBus

FlixBus v rámci Evropy nabízí nejrozsáhlejší meziměstskou síť čítající 350 000 denních spojů do více než 2000 destinací ve 28 zemích. Výhodou cestování autobusy FlixBus je, že máte po celou cestu k dispozici toaletu, extra místo na nohy, kvalitní Wi-Fi připojení i elektrické zásuvky. Na palubu autobusu si s sebou můžete bezplatně vzít jedno příruční zavazadlo a další kufr uložit do zavazadlového prostoru. Více informací na www.flixbus.cz.

4)     BUDAPEŠŤ – Člověk bez osudu od Imre Kertésze

Nositel Nobelovy ceny z roku 2002 maďarský spisovatel Imre Kertész v polo-autobiografickém příběhu vypráví život čtrnáctiletého židovského chlapce žijícího v Budapešti, který byl během holocaustu poslán do Osvětimi. Nepřemýšlí o sobě jako o Židovi, a tak se mu mezi spoluvězně nedaří zapadnout. Válku přežije a vrací se zpět do Budapešti. Po návratu domů ho však čekají nové výzvy, musí se přizpůsobit životu ve městě, které se mezitím úplně změnilo, a musí se vyrovnat se vším, co se stalo.

5)     STOCKHOLM – Muži, kteří nenávidí ženy od Stiega Larssona

Na závěr trochu temné inspirace. První díl ze slavné trilogie Stiega Larssona se odehrává ve čtvrti Södermalm, jedné z nejznámějších čtvrtí švédského hlavního města Stockholm. Všechny knihy z této trilogie se staly mezinárodním bestsellerem a v jejich filmových verzích hrál hlavní roli Daniel Craig. Dívka s tetováním draka vypráví příběh dvou lidí, novináře Mikaela Blomkvisty a hackerky Lisbeth Salanderové, kde spolu vyšetřují zápletku kolem miliardáře s možnými kriminálními kontakty. Největší fanoušci si ve Stockholmu mohou zajít na speciální exkurzi a navštívit některá z nejslavnějších míst v knize.

Stáhnout tiskovou zprávu (PDF)