Všude dobře, doma nejlépe!

01/07/2021

Tisková zpráva 1!7!2021

 

Podle průzkumu agentury CzechTourism plánují tři čtvrtiny obyvatel České republiky trávit letní dny v tuzemsku. Důležitou roli hraje bezpečnost, mnoho lidí se snaží ušetřit a zároveň podpořit lokální ekonomiku. V neposlední řadě Češi, Moravané a Slezané zjistitli, že Česká republika nabízí překrásnou přírodu, historické památky a další atraktivní místa. FlixBus přináší pět a jeden tip, kam se vydat autobusem na výlet, prodloužený víkend či dovolenou.

 

Jezero Most

Nádherné jezero s průzračnou vodou bylo zpřístupněno vloni v září. Rekreační areál, který mj. zahrnuje odpočinkovou terasu, stánky s občerstvením či upravené pláže, se nachází pod vrcholem Hněvín. Stávalo zde královské město Most, které muselo ustoupit těžbě.  Rozlehlá jezerní hladina je rozčleněna do více zón, aby si na své přišli milovníci koupání, potápění i bezmotorových vodních sportů. Třetí část je klidová a slouží k ochraně místní fauny a flóry. K dispozici je i devítikilometrový okruh pro pěší i cyklisty. Až k jezeru Most zajíždí linka MHD č. 19.

 

Točna v Českém Krumlově

Fantastický zážitek i těm, kteří netráví v divadle každou volnou chvilku, přináší českokrumlovský unikát, tedy divadelní točna. Představení uvádí po celé léto, např. detektivní hru Pes baskervillský nebo komedii Da Vinci. Český Krumlov byl stvořen pro procházky po nábřeží Vltavy, odpočinek v řadě kaváren, hospůdek a restaurací Je možné si půjčit lodě či rafty nebo se plavit po řece v rámci vyhlídkové plavby. A ještě jedna zajímavost, ve městě se nachází historický grafitový důl v hloubce 70 metrů pod povrchem, který si zájemci mohou prohlédnout a svézt se důlním vláčkem.

 

Karlovy  Vary v hledáčku výletníků

Karlovy Vary se čím dál častěji se stávají cílem českých výletníků a výletnic. Nabízejí např. nejdelší letní hudební festival Vary žijou, zahrnující koncerty, divadla, stand-upy a další zajímavé aktivity. Na konec srpna organizátoři přesunuli Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který je setkáním milovníků bílého plátna. A tip na výlet? Krásnou přírodou oplývají Svatošské skály s množstvím neuvěřitelných skalních útvarů i novou lávkou přes Ohři. Stezkou ve Svatošských skalách lze dojít až na hrad Loket, který každého ohromí svou kompaktností i architektonickou podobou. Navíc Karlovarský kraj nabízí příspěvek na ubytování každému návštěvníkovi ve výši až 300 Kč na noc.

Do Mostu, Českého Krumlova i Karlových Varů a zpět jezdí zelené autobusy FlixBus několikrát denně z Prahy a ceny jízdenek jsou velmi výhodné.

 

Partner FlixBusu - společnost Enjoy Europe zajišťuje také několik tuzemských spojení do atraktivních destinací, např. k Pilské nádrži nebo na Lipno.

Koupání v Pilské nádrži i Santiniho architektonické skvosty

Spoj mezi Brnem a Hradcem Králové staví mj. u Pilské nádrže na okraji Žďáru nad Sázavou. V okolí přehrady se nacházejí workoutová hřiště s pohyblivými i stabilními prvky, další místa nabízejí bohaté vyžití pro děti, je tu i cyklostezka a stánky s občerstvením. Coby kamenem dohodil jsou od Piláku vzdáleny architektonické památky z dílny Jana Blažeje Santiniho. A není to pouze Poutní kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, zapsaný na seznam památek UNESCO, ale také např. Studniční kaple, Dolní hřbitov a řada dalších unikátních staveb.

 

Jihočeské moře – jedna vlna zážitků na Lipně za druhou

Příští rok to bude už 10 let, co byla otevřena lipenská Stezka v korunách stromů, to ale zdaleka není jediná  atrakce, kterou přehrada Lipno a její okolí nabízejí. Tzv. Jihočeské moře je situované uprostřed fascinující šumavské přírody pod hraničními hřebeny. Díky délce 42 km a maximální šířce 10 km představuje Lipno a jeho okolí ideální možnosti turistiky. Vodní plocha láká kajakáře, kajtaře, jachtaře i surfaře. Zážitkem je i projížďka parníkem. Po celý rok je k dispozici bobová dráha, aquapark, lanovka, lanové centrum, sjezdová trať pro cyklisty nebo Jezerní cyklostezka.

Na Lipno se s partnerm FlixBusu spolenčostí Enjoy Europe dostanete z Prahy, Hradce Králové i Pardubic. Jízdenky získáte na webu FlixBusu, v mobilní aplikaci nebo na www.idos.cz

 

A jedna zajímavost navíc:

FlixBus má pravidelné spojení i do Chomutova. U něj se nachází Kamencové jezero, což je celosvětový unikát a rekreační areál. Každé léto láká návštěvníky nejen z nedalekého okolí, ale také z celé České republiky. Kromě přírodního koupaliště s upravenými plážemi, kterému dominuje nové plovoucí molo, nabízí svým návštěvníkům řadu možností, jak trávit volný čas. Jedná se o jediné přírodní kamencové jezero na světě. Voda obsahuje dusitany, dusičnany, chloridy, amoniak a železo a je zdraví velmi prospěšná.

 

Tisková zpráva v pdf