You are here

Levná autobusová doprava do města Pardubice

Autobusová doprava tam a zpět Pardubice od 179 Kč

Zajímavosti o Pardubicích

Pardubice: Zajímavé informace

Zajímavostí Pardubic je rozhodně Velká pardubická, prestižní překážkový dostihový závod koní známý po celém světě. Velká pardubická se koná vždy druhou říjnovou neděli a žokejové společně se svými koňmi musí překonat řadu překážek na dráze dlouhé asi 7 kilometrů. Dostih se proslavil především svou náročností. Překážky jako Taxisův příkop nebo Velký vodní příkop byly pro závodníky velkou výzvou, ale také místy častých nehod a úrazů. Protože značná část dráhy vedla přes oranici, je dostih pro koně velice vyčerpávající. Dnes se náročnost překážek se ale postupně omezuje, například hloubka Taxisova příkopu byla snížena ze dvou metrů na jeden, a travnaté části dráhy nahrazují oranici. Lidským rekordmanem Velké pardubické je Josef Váňa, kterému se podařilo zvítězit osmkrát, z toho čtyřikrát se čtyřnohou legendou dostihu, valachem Železníkem. 

Pardubice: Tvoje autobusové zastávky

Autobusová zastávka Pardubice hl. n.

<p>nám. Jana Pernera <br />
, 530 02 Pardubice<br />
, Česká republika</p>
, Zobrazit polohu na mapě

Pardubice hl. n.

nám. Jana Pernera 
530 02 Pardubice
Česká republika

Více informací nalezneš na stránce

Pardubice: jízdní řády a zastávky autobusů
Tipy na výlety v okolí Pardubic

Pardubice: Cíle v okolí

Až budeš mít město prohlédnuté, vydej se na výlet do okolí Pardubic!

Kunětická Hora

Jedním z oblíbených cílů v okolí Pardubic je Kunětická Hora a stejnojmenný hrad, který stojí na jejím vrcholku. Z Pardubic se k hoře dostaneš snadno autobusem, vlakem. Protože je ale Kunětická Hora od města vzdálena pouhých 7 kilometrů, doporučujeme zachovat se ekologicky a vyrazit na cestu pěšky nebo na kole a pokochat se krásnou polabskou krajinou! Až se dostaneš na vrchol hory jakkoli, budeš mít naprosto jedinečný výhled na okolní krajinu, a poté se můžeš dozvědět o historii hradu při jedné z prohlídek s průvodcem. Kunětická Hora je také součástí série festivalů České hrady. Od 22. do 23. 7. se tak starý hrad přemění sídlo pop-rocku. Buď u toho!

Kladruby nad Labem

Na západ od Pardubic, zhruba napůl cesty od Kolína si na své přijdou všichni milovníci koní. Národní hřebčín Kladruby nad Labem, jehož historie sahá až do 16. století,  je v naší zemi naprostým unikátem. V historii chovatelství koní v Kladrubech měl prsty, jako v mnoha aspektech Pardubicka, již rod Pernštejnů. Největší sláva hřebčína ale nastala, když byl císařem Rudolfem II. povýšen na císařský dvorní hřebčín. Starokladrubský kůň, který se v Kladrubech chová, je plemeno vzniklé křížením domácí klisny se staroitalskými nebo starošpanělskými hřebci. Tento mohutný, silný, ale za to přátelský kůň byl používán jak u císařského dvora pro tažení kočárů při ceremoniálních příležitostech, ale také pro práci v zemědělství. Turistická sezona trvá v hřebčíně do konce října a návštěvníci se mohou těšit na prohlídku stájí, historických kočárů nebo se podívat na celý areál z místní rozhledny.

Lázně Bohdaneč

Po památkách v Pardubicích a výšlapu na Kunětickou Horu si zasloužíš trochu odpočinku. Zajímavým místem tak pro tebe budou Lázně Bohdaneč, které najdeš ve stejnojmenném městě 10 kilometrů od Pardubic. Lázně nabízejí jak léčebné procedury zaměřené především na léčbu pohybového aparátu, tak wellness pobyty. Můžeš si například pročistit dýchací cesty v solné jeskyni, zajít si na masáž, nebo jen relaxovat ve vířivce. Městečko je navíc malebné a svádí k procházkám a dlouhému vysedávání v kavárně. To zní dobře, ne?