Autobus do Bydhošť

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Bydhošť

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Bydhošť si můžete rezervovat již od 69,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Bydhošť je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Bydhošť dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Bydhošť s FlixBusem stát pouze 69,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Bydhošť - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Bydhošť si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Bydhošť: Informace o městě

Bydhošť: Obecné informace

Bydhošť je hlavní město Kujavsko-pomořského vojvodství v severním Polsku a zároveň i osmým největším městem našeho severního souseda. Leží v zelené krajině plné lesů na soutoku řek Vrdy a Visly. Ve městě od roku 1968 sídlí univerzita Kazimíra Velikého. Bydhošť je město bohaté jak na památky, tak na mnoho míst k procházkám, protože se zde nachází vůbec největší městský park v Polsku. Pokud se chcete stát svědky romantického setkání Benátek s Amsterodamem, tak je Bydhošť tím pravým městem pro vaši návštěvu.

Co navštívit

Pokud jste milovníky staré architektury a historických památek, tak vás Bydhošť pravděpodobně zklame. Toto město se nejvíce rozvíjelo mezi lety 1850 – 1914 a z předchozích epoch se zde dochovaly pouze tři fragmenty městských staveb a tři gotické kostely z 15. století a pak z 17. a 18. století soubor obytných domů.
Jasnou ikonou města je soubor mnohapatrových budov tyčících se nad řekou Brdou, které se nazývají Sýpky. V těchto budovách sýpek – například Bílá sýpka nebo Holandská sýpka – dnes sídlí Bydhošťské muzeum.
Pokud se na Bydhošť podíváte ze Staroměstského mostu, který se nachází v samém srdci Bydhošti, uvidíte město, které vám do Polska nebude zapadat. Přijde vám, že se nacházíte v Holandsku či v Benátkách, protože uvidíte řeky, kanály, nábřeží a další ikonu města – krásnou sochu Lučištnice. Je to jedna z nejstarších a nejcennějších soch ve městě a pochází od berlínského sochaře Ferdinanda Lepckeho. Město má nádech Benátek, protože se doslova zhlíží ve vodě. Domy a sýpky tu prakticky vyrůstají přímo z vody. Pokud chcete na chvíli hodit vše za hlavu a jakoby se přenést v prostoru, rozhodně běžte na kouzelnou procházku podél starého cihlového přístavu.
Přímo naproti Starému městu můžete najít Mlýnský ostrov, což je jedno z míst s ohromující a jedinečnou atmosférou. Voda, mosty, historické cihlové domy, které se v celé své kráse odrážejí ve vodě, ve vás jednoznačně vyvolají neuvěřitelný pocit klidu. Je to místo s historickými budovami a mimo jiné se zde nachází právě již zmíněná Bílá sýpka.
Za návštěvu určitě stojí nejstarší budova ve městě, což je Kostel svatého Martina a Mikuláše. Jedná se o pozdně gotický kostel postavený mezi lety 1466 a 1502, ve kterém můžete najít i malbu Panny Marie a růží z 16. století. Další sakrální památkou v Bydhošti je Basilika svatého Vinenta a Pavla ze století dvacátého. Tento monumentální kostel byl inspirován Římským Pantheonem a jeho poznávacím znamením je obrovská kupole, která má v průměru 40 metrů.
Další proslulou ikonou města je Hotel pod Orlem, který byl postaven v 19. století. Na fasádě můžete najít novobarokní prvky. Interiér hotelu je naopak zařízen převážně v secesním stylu. V hale si všimněte nádherně pozlaceného mozaikovitého schodiště a za zmínku stojí také propracovanost dveřních klik a madel.
Pokud byste se chtěli jenom procházet městem a nechávat se strhávat krásou místního prostředí, zajděte jistě hned k několika sochám, které se v Bydhošti nachází. Za návštěvu stojí již zmiňovaná Lučištnice nebo socha Tří Grácií v Grodzké ulici. Pověst říká, že se v roce 1989 zde setkaly tři ženy, aby se domluvily, co budou vařit k obědu a takto se domlouvají dodnes. Zajímavý příběh má také socha kouzelníka na Starém Rynku, která se uklání kolemjdoucím. Tato socha má znázorňovat pana Twardowského, slavného mága, kterému se stala osudnou omlazovací kúra, jež poskytl letitému starostovi. Pokud ho chcete zahlédnout, musíte ale přijít v 13:13 nebo 21:13, jinak ho neuvidíte.
Bývalá vodárenská věž z roku 1900 je se svým novogotickým stylem, typickým ochozem a špičatou střechou opravdu ozdobou města. Nyní je svou výškou skvělou rozhlednou a můžete z ní obdivovat krásné výhledy na město.
Pokud opravdu chcete plně pocítit místní atmosféru, nezapomeňte navštívit jednu z místních hospůdek nebo kaváren. Kolem řeky najdete úzké uličky a malebná zákoutí, která jen lákají k návštěvě. Dobře si také město můžete prohlédnout přímo z vodní hladiny, kde nastoupíte do vodní tramvaje.

Bydhošť: Kultura & historie

První písemná zmínka o oblasti Bydhošti pochází z roku 1238. V roce 1331 ji na chvíli obsadil řád německých rytířů, ale roku 1343 ji znovu získal polský král Kazimír Veliký. Po roku 1346 se ve městě začali usazovat Židé. V 17. století bylo město dobyto Švédy. Po roce 1772, kdy město připadlo Prusku, byl vybudován Bydhošťský kanál a město se takto stalo významným obchodním centrem. Město samozřejmě velmi zle zasáhla druhá světová válka, kdy po obsazení města Němci popravili stovky polských a židovských obyvatel.
Bydhošť je hlavním kulturním centrem celé země speciálně kvůli hudbě. Od roku 1974 sídlí ve městě Hudební Akademie. Dále je také Bydhošť jedním z nejdůležitějších evropských center jazzové hudby.
Bydhošť potěší i milovníky vojenské historie. V okolních lesích totiž dodnes stojí tajemné stavby největšího nacistického areálu na výrobu výbušnin. Návštěvníci si v zachovalých budovách mohou prohlédnout tzv. explozium – skanzen průmyslové architektury Třetí říše. Turistická trasa je zavede dokonce i do podzemí.
Za návštěvu jistě stojí i městské muzeum, které má mnoho poboček po celém městě. Jedna z částí sídlí právě v již zmíněných sýpkách.
Každoročně se zde koná mezinárodní filmový festival umění kinematografie, který trvá přibližně týden na konci listopadu.

Bydhošť: Cíle v okolí

Toruň
Toruň je polské město přibližně 40 km ležící na řece Visle. Toto město bylo v roce 1997 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. V Toruni se narodil známý astronom Mikoláš Koperník. Toto město je v Polsku známé výrobou perníku a můžeme ho takto přirovnat k našim Pardubicím. Koná se zde velké množství festivalů a také je tu nepřeberné množství památek, které potěší úplně každého.
Chełmno
Kolem 50 kilometrů od Bydhošti se v minulosti nacházel vyhlazovací tábor Chełmno. Jednalo se vůbec o první nacistický vyhlazovací tábor a také první tábor, kde se používal jedovatý plyn. V tomto vyhlazovacím táboře zahynuly například i lidické a ležácké děti. Pobyt zde přežili pouze tři lidé.

Autobusem do města Bydhošť

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Bydhošť

Chcete cestovat do města Bydhošť? Naše spoje do tohoto města stojí od 69,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Poland a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Bydhošť s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Bydhošť. Ve městě Bydhošť je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 50 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Bydhošť je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Bydhošť se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.